Światowa nagroda w rękach polskich designerów

Z-drive – najnowszy model pendrive produkowany przez Starline International – zdobył nagrodę iF Product Design 2009. Jego autorami są projektanci pracujący w poznańskim oddziale firmy. To już trzeci ich projekt doceniony w świecie designu.

iF Product Design to jedno z najważniejszych wyróżnień w świecie wzornictwa przemysłowego. Przyznawana jest corocznie od 1954 r. przez iF International Forum Design. W tym roku jurorzy docenili Z-drive, najnowszy pendrive z szerokiej gamy produktów Starline International.

– Ta nagroda to dla designera jak nominacja do Oskara dla aktora. Już sam fakt, że wśród tysięcy produktów trafiających co roku na rynek jurorzy dostrzegli jego dzieło, jest równocześnie zaszczytem i potwierdzeniem talentu. Jest też sygnałem dla firmy, że jej produkty trafiają w oczekiwania klientów – powiedział Rafał Piłat, szef nagrodzonego zespołu i polskiego oddziału Starline International.

Choć produkcja oferowanych przez Starline urządzeń odbywa się w Chinach, właściciele firmy od początku postawili na polskich projektantów i ich znajomość najważniejszego dla SI rynku europejskiego. O tym, że była to słuszna decyzja, przekonują nagrody zdobyte w ciągu ostatnich kilku lat. Z-drive dołączył do wyróżnionych wcześniej modeli Sly’d i Swing Duo. Wszystkie powstały w głowach projektantów pracujących na poznańskim Starym Mieście.

– Designer musi nie tylko wykazywać się kreatywnością i wyobraźnią, ale również znać konteksty kulturowe, w jakich porusza się przyszły użytkownik sprzętu. Dlatego nasze biuro projektowe zlokalizowaliśmy w Europie, a nie w Chinach czy Hongkongu – wyjaśnia Krzysztof Marszałek, Senior Vice President i współwłaściciel Starline International. – Było to celne posunięcie nie tylko ze względu na zdobywane nagrody. Na niezwykle konkurencyjnym rynku nośników pendrive, które charakteryzują się bardzo podobnymi parametrami technicznymi, atrakcyjny projekt ma gigantyczne znaczenie. Dla wielu naszych klientów jest to ostateczne kryterium wyboru.

Biuro projektowe to nie jedyny polski element w działalności Starline International. Trwają prace nad utworzeniem w okolicach Poznania centrum logistycznego, które obsługiwałoby rynek europejski i Rosję.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu