Przełączniki z technologią GREENnet od TRENDnet

przez | 04/02/2009

Amerykański producent rozwiązań sieciowych – TRENDnet, wypuszcza na rynek nowe przełączniki (5-portowe i 8-portowe) Gigabit z technologią GREENnet.

GREENnet™ to technologia bazująca na przełącznikach, która wyznacza i dostarcza odpowiednią ilość energii do każdego urządzenia, podłączonego do portu przełącznika. Ilość dostarczanej energii zależy od czynników takich jak: rodzaju podłączonego urządzenia, aktywności portu i długości podłączonego kabla Ethernet. Technologia GREENnet™ może zredukować zużycie energii nawet do 70%. Rozwiązania GREENnet™ automatycznie wykrywają, czy porty Ethernet są w danej chwili aktywne i w razie braku aktywności, redukują pobór energii. Port może być nieaktywny w dwóch przypadkach: gdy żadne urządzenie nie jest do niego podłączone lub urządzenie jest podłączone, ale znajduje się w trybie czuwania lub wyłączone. Standardowe przełączniki nie posiadają takiej zdolności i dlatego zużywają większą ilość energii, chociaż wykonują te same funkcje. Mniej energii jest wymagane przy wysyłaniu danych krótszymi kablami. Technologia GREENnet™ automatycznie wykrywa długość kabla, który jest podłączony do portu Ethernet urządzenia sieciowego i odpowiednio dostosuje pobór mocy. Ta technologia pracuje automatycznie, nie wymaga zarządzania i nie wpływa na wydajność produktu.

Nowe switche (modele: TEG-S50g i TEG-S80g) posiadają odpowiednio 5/8 portów 10/100/1000Mb/s Auto-Negotiation, Auto-MDIX. Należą do przełączników niezarządzalnych, pracujących w technologii Store-and-Forward. Obsługują IEEE 802.3x Flow Control. Model TEG-S50g posiada 4K tablicę na MAC adresy i 104KB RAM, natomiast przepustowość magistrali przełączającej osiąga 10Gb/s. W przypadku modelu TEG-S80g przepustowość magistrali wynosi 16Gb/s, a do buforowania danych wbudowano 124KB RAM. Oba przełączniki obsługują ramki Jumbo. Producent udziela 60-miesięcznej gwarancji na przełączniki GREENnet.

Switche wykonane są z solidnych materiałów. Czarna, metalowa obudowa lepiej odprowadza ciepło i wyglądem przyciąga oko. W Stanach Zjednoczonych urządzenia zostały wypuszczone dość niedawno (pod koniec stycznia br.). Ceny detaliczne w USA szacują się następująco: TEG-S50g: $52,99, TEG-S80g: $68,99. W Polsce nowy sprzęt będzie dostępny u dystrybutora pod koniec lutego.