NETGEAR oferuje wysokiej klasy zabezpieczenia sieci i poczty elektronicznej dla MSP

Technologia strumieniowego skanowania STM NETGEAR to bezpieczeństwo klasy przemysłowej w urządzeniach dla małych i średnich przedsiębiorstw

Firma NETGEAR®, Inc. (NASDAQGM: NTGR), poinformowała o wprowadzeniu do oferty nowej linii produktów do przeciwdziałania zagrożeniom sieciowym serii NETGEAR STM. Nowe produkty pomogą zabezpieczyć i zapewnić wydajność działalności małych i średnich przedsiębiorstw w stopniu do tej pory osiągalnym wyłącznie dla dużych organizacji. Urządzenia serii STM,  przeznaczone dla klientów firmowych, to pierwsza rodzina produktów NETGEAR oferowana pod marką ProSecure. Seria NETGEAR STM to połączenie najlepszych zabezpieczeń i opatentowanej technologii skanowania strumieniowego, które razem zapewnią małym i średnim przedsiębiorstwom najwyższej klasy ochronę sieci i poczty elektronicznej przed szybko nasilającymi się zagrożeniami pochodzącymi z Internetu.

NETGEAR ProSecure STM Series to trzy platformy o różnym poziomie wydajności, zdolne obsłużyć do 600 użytkowników jednocześnie. STM150, STM300 i STM600 posiadają te same zabezpieczenia, różnią się jedynie przepustowością w celu dostosowania do wymogów przedsiębiorstwa różnej wielkości.

„Małe i średnie przedsiębiorstwa narażone są na te same zagrożenia z Internetu i poczty elektronicznej co duże firmy, dlatego wymagają ochrony na tym samym poziomie. Jednak nie mają one takich samych wewnętrznych możliwości i budżetów jak firmy duże, dlatego rozwiązania skierowane do nich musza być proste we wdrożeniu i efektywne kosztowo,” powiedział Jason Leung, menedżer linii produktów z dziedziny bezpieczeństwa dla małych i średnich przedsiębiorstw. „Dostarczenie rozwiązania, które spełnia te kryteria jest dużym wyzwaniem. Aby spełnić wymogi zyskowności, inni producenci często oferują ograniczone systemy antyspamowe, wymagające skomplikowanej konfiguracji; programy antywirusowe z ograniczonymi bazami danych, niewydolnymi algorytmami wykrywania i długim czasem reakcji na nowe zagrożenia, bez optymalizacji ruchu w sieci. Firma NETGEAR z linią produktów ProSecure i innowacyjną, zgłoszoną do opatentowania technologią strumieniowego skanowania, znalazła sposób na dostarczenie małym i średnim przedsiębiorstwom efektywnych kosztowo, zaawansowanych zabezpieczeń wyróżniających się łatwością użytkowania.”

Technologie przeznaczone dla dużych przedsiębiorstw różnią się od tańszych, alternatywnych rozwiązań tym, że chronią przed wszystkimi zagrożeniami w danej kategorii, a nie tylko przed ich ograniczoną liczbą. Jednakże technologie te często wymagają dużej mocy obliczeniowej i co za tym idzie droższego sprzętu. Rodzina urządzeń STM NETGEAR rozwiązuje ten dylemat oferując innowacyjną architekturę strumieniowego skanowania (Stream Scanning), zoptymalizowaną pod kątem obsługi ruchu w sieci. Stream Scanning jest najważniejszym wyróżnikiem serii STM – technologia ta umożliwia oferowanie najwyższej klasy technik wykrywania przy utrzymaniu wysokiej przepustowości. Firma NETGEAR nawiązała również współpracę z wiodącymi w branży firmami Kaspersky Lab i Commtouch®, aby zaoferować najlepsze w klasie technologie skanowania poczty elektronicznej i przeglądanych stron internetowych w ramach platformy STM. Systemy te, pracujące na platformie Stream Scanning, działają równolegle z heurystycznym silnikiem NETGEAR, chroniąc przed znanymi i nieznanymi zagrożeniami.

„Zastosowaliśmy całościowe rozwiązanie NETGEAR STM z technologią Stream Scanning. System ten chroni naszą sieć i nigdy nas nie zawiódł,” powiedział Russ Hedgepeth, dyrektor generalny firmy Unity Electronics Inc, dostawcy elektroniki z siedzibą w Union City w Kalifornii.”Technologia ta pozwala chronić działalność i usługi nie obciążając nadmiernie naszego ograniczonego budżetu.”

Produkty ProSecure STM Series wyznaczają nowy standard w dziedzinie zarządzania bezpieczeństwem dla małych i średnich firm. Instalacja STM w sieci zajmuje kilka minut – urządzenie można podłączyć w dowolnym punkcie sieci za zaporą. Działa automatycznie i dyskretnie – w przeciwieństwie do tradycyjnych zabezpieczeń opartych na serwerach pośrednich nie wymaga zmiany konfiguracji usług pocztowych czy proxy. Zarządzanie odbywa się poprzez intuicyjny interfejs w przeglądarce. Użytkownicy mogą bardzo precyzyjnie konfigurować zasady bezpieczeństwa i powiadomień, sprawdzać statystyki i przeglądać raporty w formie graficznej, śledzić dane na poziomie poszczególnych adresów IP i integrować dane z dzienników systemu ze standardowymi urządzeniami zarządzania siecią takimi jak SNMP.

„W przeszłości wielu sprzedawców zabezpieczeń sieciowych uważało, że małe i średnie przedsiębiorstwa nie wymagają tak samo zaawansowanych zabezpieczeń jak firmy duże, dlatego oferowało im uproszczone, tańsze urządzenia o ograniczonej funkcjonalności. Dziś widać, że takie podejście nie jest właściwe,” powiedział Jeff Wilson, główny analityk bezpieczeństwa sieciowego w firmie Infonetics Research, wiodącej międzynarodowej agencji badań rynku i doradztwa dla branży komunikacyjnej. „Małe i średnie przedsiębiorstwa potrzebują tak samo zaawansowanych zabezpieczeń i wysokiej wydajności, co duże organizacje, lecz z ułatwieniami w dziedzinie wdrożenia i zarządzania. Produkty serii NETGEAR ProSecure STM rozwiązują ten problem.”

Seria STM wprowadza również zupełnie nowy, uproszczony model licencjonowania. Użytkownik nie musi już wybierać spośród skomplikowanych opcji ani kłopotliwych systemów przypisujących egzemplarze oprogramowania do poszczególnych komputerów czy użytkowników. Urządzenia NETGEAR oferowane są z trzema typami licencji: 1) na ochronę stron internetowych, 2) na ochronę poczty elektronicznej oraz 3) na obsługę i wsparcie techniczne, bez ograniczeń co do liczby użytkowników. Limit użytkowników w sposób praktyczny ogranicza jedynie sprzętowa wydajność urządzeń.

Dodatkowe funkcje oferowane przez serię STM to:

  • System chroniący przed złośliwym oprogramowaniem (malware) – Seria STM oferuje w pełni wyposażony, przemysłowej klasy silnik anty-malware z zaawansowanymi algorytmami przeszukiwania i biblioteką setek tysięcy sygnatur znanych złośliwych programów. W porównaniu z wieloma konkurencyjnymi produktami, które ze względów wydajnościowych często wykorzystują bardzo ograniczoną listę sygnatur (tysiące w porównaniu do setek tysięcy), różnica pokrycia jest ponad stukrotna. Wirusy, oprogramowanie szpiegowskie i inne formy złośliwego oprogramowania są wykrywane i blokowane. STM Series zatrzymuje również złośliwe oprogramowanie, które łączy się z nadawcą i wysyła mu znalezione dane, co dodatkowo zabezpiecza przed infekcjami i chroni cenne informacje.
  • Ochrona przed zagrożeniami w „godzinie zero” – Produkty NETGEAR STM rozpoznają zagrożenia w momencie powstania, zanim dotrą do sieci użytkownika. Zagrożenia te, identyfikowane już w momencie pojawienia się w Internecie zwane są „zagrożeniami w godzinie zero”. Za pomocą tej funkcji urządzenia STM Series aktywnie zatrzymują nowe złośliwe oprogramowanie, ataki mające na celu wyłudzenie danych (phishing), śmieciową pocztę, szkodliwe adresy URL oraz ataki usiłujące wykorzystywać komputery użytkownika do własnych celów (zombie / bot) zanim dotrą one do sieci użytkownika. System skanuje ponad 2 miliardy transakcji dziennie ze źródeł danych takich jak systemy analizy schematów działania złośliwego oprogramowania, bazy danych ataków phishingowych, baz danych reputacji adresów IP, spamu i danych o sieciach zombie.
  • Wiodący w branży silnik antyspamowy  – System NETGEAR zabezpieczający przed niechcianą pocztą wyróżnia się rozproszoną architekturą analizy, która dostarcza urządzeniu najświeższych, globalnych informacji o nowych „wysypach” niechcianej poczty. Rezultatem takiego podejścia jest najwyższy odsetek wykrywania niechcianej poczty i najmniejszy wskaźnik fałszywych alarmów w branży. W przeciwieństwie do filtrów opartych na otwartych platformach, oraz innych tradycyjnych rozwiązaniach w tym zakresie, rozproszona analiza niechcianej poczty lepiej dostosowuje się do nowych rodzajów spamu, sprawdza się równie dobrze w konfrontacji z niechcianymi wiadomości w różnych językach i nie wymaga okresu „uczenia”. Nowa niechciana poczta jest wykrywana i klasyfikowana w ciągu kilku sekund od pojawienia się w Internecie.
  • Filtr URL – System filtrowania adresów URL w urządzenia serii STM wykorzystuje przemysłowe technologie filtrowania, które dzielą adresy URL na 64 kategorie ułatwiając zarządzanie. System filtrowania URL w NETGEAR STM korzysta z bazy danych ponad 100 milionów adresów i danych dostarczanych przez dostawców Internetu na całym świecie, dzięki którym adresy URL uaktualniane są w czasie rzeczywistym. Ponadto, system  automatycznie rozpoznaje i kategoryzuje nowe, wcześniej nieznane adresy URL, czego nie robią mniej skuteczne rozwiązania, zmuszające administratorów do ręcznego wprowadzenia nowych adresów jeden po drugim. Filtr URL nie tylko blokuje dostęp do niepożądanych witryn, lecz także blokuje strony zawierające oprogramowanie szpiegowskie.

Urządzenia NETGEAR ProSecure STM umożliwiającą bezpośrednie połączenie z doświadczonymi ekspertami w zakresie bezpieczeństwa. Model STM150 jest już dostępny u sprzedawców VAR w szacunkowej cenie detalicznej od 1209,94 USD + VAT. Modele STM300 i STM600 zostaną wprowadzone w drugim kwartale 2009 orientacyjnej cenie 2027,68 USD + VAT i 2988,83 USD + VAT.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu