Epson świętuje 20. rocznicę technologii projekcyjnej 3LCD

Epson, czołowy producent projektorów, świętuje 20. rocznicę swojej technologii projekcyjnej 3LCD. Dzień ten wyznacza 20 lat innowacji od momentu, wprowadzenia na rynek pierwszego projektora 3LCD w 1989 roku.

Koichi Kubota, główny dyrektor operacyjny w dziale Visual Instruments Operations firmy Epson, powiedział: „Zaawansowana technologia 3LCD nieustannie wyznacza nowe standardy branżowe, zapewniając żywy, wierny rzeczywistości i spójny obraz w najbardziej wymagających zastosowaniach biznesowych oraz konsumenckich. Jako wynalazca i pionier tej technologii cieszymy się, że możemy obchodzić jej 20. rocznicę. Jesteśmy liderem rynku projektorów, a nasze produkty cechują się niedoścignioną wydajnością, niezawodnością i innowacyjnością. W rezultacie w ciągu 20 minionych lat dostarczyliśmy miliony projektorów 3LCD klientom biznesowym i indywidualnym”.

Sprawdzona technologia projekcyjna 3LCD wykorzystuje pionierskie, 3-układowe systemy LCD z wysokotemperaturowego polikrzemu (HTPS), aby zapewnić jasny, naturalny i niezwykle szczegółowy obraz. Zalety technologii 3LCD zostały również docenione przez innych producentów i w rezultacie zdobyła ona ponad połowę globalnego rynku.

W systemie projekcyjnym 3LCD firmy Epson kombinacja lusterek dichroicznych rozdziela białe światło lampy na składową czerwoną, zieloną i niebieską. Każdy z tych trzech kolorów światła przechodzi przez własny panel LCD, po czym barwy są łączone przez pryzmat dichroiczny i rzutowane na ekran. Rezultatem są płynne obrazy o bogatych, pełnych barwach, ponieważ każdy piksel projekcji zawiera wszystkie trzy kolory podstawowe.

Od 1989 roku Epson opracował wiele przełomowych projektorów 3LCD z unikatowymi technologiami, w tym:

  • Pierwszy projektor 3LCD (1989)
  • Pierwszy projektor o rozdzielczości VGA (1995)
  • Pierwszy na świecie projektor wykorzystujący integrator i technologię zmieniania polaryzacji (1996)
  • Pierwszy na świecie projektor sieciowy (2001)
  • Pierwszy na świecie projektor kina domowego z obsługą HDMI 1.3a (Deep Colour) (2006)
  • Pierwszy na świecie projektor 720p z wbudowanym odtwarzaczem DVD (2007)

Poza kluczową technologią 3LCD projektory firmy Epson wyróżniają się innymi zaawansowanymi rozwiązaniami, w tym zastrzeżoną technologią E-TORL, która zwiększa efektywność lampy. Pozwala to uzyskać większą jasność bez zwiększania zużycia energii, a zatem ograniczyć wpływ projektora na środowisko, nad czym Epson pracuje od 20 lat. Od czasu wprowadzenia pierwszego projektora 3LCD firmy Epson ciągłe postępy technologii optycznych zwiększyły ogólną energooszczędność tych urządzeń o 90 procent (źródło wewnętrzne).

Projektory firmy Epson podbiły światowy rynek w ciągu dwóch dekad dzięki technologii 3LCD, która zaoferowała użytkownikom niedoścignioną wydajność i niezawodność. Imponująca pozycja rynkowa projektorów 3LCD jest świadectwem technologicznej doskonałości firmy. Epson od siedmiu lat jest globalnym liderem w sprzedaży projektorów i numerem jeden na europejskim rynku od 2003 roku.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu