Edimax prezentuje nową kamerę sieciową z podwójnym trybem wideo

przez | 04/02/2009

Edimax Technology (TSEC: 3047), wiodący producent sprzętu sieciowego uzupełnia serię kamer sieciowych o przewodową IC-3010 oraz bezprzewodową IC-3010Wg. Zastosowany podwójny tryb wideo pozwala na elastyczność w różnych zastosowaniach poprzez możliwość wyboru metody kompresji w zależności od właściwości sieci i własnych wymagań. Metoda M-JPEG pozwala na większą wydajność kamery, podczas gdy MPEG4 oferuje lepszą jakość obrazu. Kamery te przeznaczone są do zastosowań wewnątrz pomieszczeń, a dzięki zastosowaniu interfejsu sieci bezprzewodowej w standardzie 802.11b/g pozwalają na szybkie bezprzewodowe połączenie z każdego miejsca w domu lub biurze. Po podłączeniu do routera, kamera transmituje obraz i dźwięk do użytkowników internetu.

Nowa funkcja dwukierunkowej transmisji dźwięku pozwala na wykonywanie wideokonferencji. Dźwięk przesyłany jest przez kamery IC-3010 umożliwiając słyszenie rozmówcy po podłączeniu głośników. Kamera umożliwia nagrywanie filmów według ustalonego planu lub w każdym wybranym momencie. Funkcja wykrywania ruchu poprawia bezpieczeństwo w domu lub biurze poprzez wysyłanie zdjęcia z wykrytym zdarzeniem na serwer ftp lub pocztą elektroniczną.

Wielojęzyczny kreator instalacji EZMax umożliwia szybką i wygodną konfigurację kamer. Kamera IC-3010 może zostać skonfigurowana w sieci lokalnej w kilku prostych krokach. Dołączone oprogramowanie pozwala na podgląd do 16 kamer jednocześnie. Zastosowany sensor 1,3 megapikseli oferuje jasny i czytelny obraz natomiast oprogramowanie pozwala dostosować jakość obrazu do właściwości sieci i własnych potrzeb. Funkcja dostępu bez logowania pozwala na podgląd obrazu z kamery bezpośrednio przez przeglądarkę internetową bez podawania nazwy użytkownika i hasła. W ten sposób obraz z kamery może zostać wykorzystany na stronie internetowej.

Odłączana antena o wzmocnieniu 3 dBi może zostać zamieniona na silniejszą oferującą lepszy zasięg. Przycisk WPS pozwala na skonfigurowanie kamery w sieci bezprzewodowej zabezpieczonej silnym szyfrowaniem WPA.

Dostępność

Kamery IC-3010 oraz IC-3010Wg dostępne są już w sieci sprzedaży dystrybutorów Edimax i wybranych sklepach w sugerowanej cenie detalicznej 300 zł brutto za kamerę IC-3010 oraz 350 zł brutto za kamerę IC-3010Wg. Wszystkie produkty Edimax objęte są standardową, dwuletnią, pełną gwarancją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.