Dwie Telekamery dla serialu Ranczo

Serial „Ranczo” realizowany przez Studio A – specjalizujące się w produkcji seriali telewizyjnych i należące w 75% do ATM Grupy – zdobył Telekamerę Tele Tygodnia 2009 w kategorii „Najlepszy serial komediowy” oraz tytuł Super Telekamery. Plebiscyt odbył się już po raz dwunasty. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń telewizyjnych w Polsce. Produkcja pokonała konkurentów w rywalizacji o tytuł najlepszego serialu komediowego uzyskując 116 461 głosów widzów. „Ranczo” gości na antenie TVP1 od 2005 roku, a wiosną 2009 roku będzie można zobaczyć jego kolejną serię.

Serial „Ranczo” produkowany przez Studio A dla TVP bije obecnie rekordy popularności. Tytułowe ranczo to stary dworek na wsi na Podlasiu, który dziedziczy Lucy, młoda Amerykanka polskiego pochodzenia. Reżyserem najlepszego serialu komediowego jest Wojciech Adamczyk, a w rolach głównych zobaczyć można: Cezarego Żaka, Ilonę Ostrowską, Pawła Królikowskiego czy Piotra Pręgowskiego.

Uroczystość wręczenia Telekamer Tele Tygodnia 2009 prowadzili Grażyna Torbicka i Artur Żmijewski – laureaci Złotych Telekamer. Nagrody przyznane serialowi „Ranczo” odebrali podczas wczorajszej Gali jego producenci oraz odtwórcy głównych ról.

W 2007 roku serial „Ranczo” w czasie festiwalu filmowego „Wakacyjne Kadry” w Cieszynie, zwyciężył w kategorii najlepszy serial komediowy, natomiast w kategorii najlepszy aktor za podwójną rolę bliźniaków Wójta i Księdza pierwsze miejsce zajął Cezary Żak.

W tym samym 2007 roku, serial Ranczo zwyciężył na Festiwalu Dobrego Humoru, otrzymując Błękitny Melonik Charliego. W kategorii najlepszy aktor komediowy za rolę w tym serialu otrzymał Paweł Królikowski.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu