Dell preinstaluje SUSE Linux na nowych komputerach typu thin client

System SUSE Linux Enterprise Thin Client fabrycznie instalowany na nowych komputerach Dell OptiPlex typu thin client

Novell poinformował, że firma Dell będzie fabrycznie instalować SUSE Linux Enterprise Thin Client, korporacyjnej jakości system operacyjny Linux dla komputerów uproszczonych, na nowych komputerach Dell OptiPlex FX160 typu thin client. Model OptiPlex FX160 wzbogacił przedstawioną ostatnio przez Della linię rozwiązań o nazwie Flexible Computing Solutions. Zalety Novell SUSE Linux Enterprise Thin Client w połączeniu z cechami Dell Optiplex FX160 pomogą klientom radykalnie obniżyć koszty i jednocześnie uprościć obsługę środowiska IT.

Według raportu opublikowanego w 2008 roku przez IDC, rynek linuksowych urządzeń uproszczonych (thin client) wzrośnie z blisko 1 miliona sztuk w roku 2008 do 1,8 miliona sztuk w roku 2011. Udziały systemu Linux w dostawach wszystkich systemów operacyjnych dla tych urządzeń sięgną 30,5 procenta w 2011 roku.

SUSE Linux Enterprise Thin Client to obecnie jedyne na rynku rozwiązanie linuksowe klasy korporacyjnej, które udostępnia partnerom technologicznym Novella bogaty w możliwości zestaw narzędzi do tworzenia obrazów oprogramowania. Łatwe i szybkie tworzenie obrazów oprogramowania dla uproszczonych komputerów pomaga z kolei w dostosowaniu urządzeń do konkretnych potrzeb użytkowników, ról pełnionych w organizacji i zadań do wykonania. System Novella daje klientom możliwość scentralizowanej kontroli nad danymi i oprogramowaniem, zapewnia większe bezpieczeństwo, łatwiejsze zarządzanie obrazami oprogramowania oraz większą niezawodność – wszystko to bez zmniejszania wydajności i komfortu pracy użytkowników.

SUSE Linux Enterprise to linia systemów dla biznesu odznaczających się najwyższą jakością i najszerszymi możliwościami współdziałania, obsługujących nawet najbardziej wymagające środowiska IT, od komputerów osobistych po centra danych. Więcej informacji o ofercie firmy Novell dotyczącej rozwiązań SUSE Linux Enterprise można znaleźć pod adresem www.novell.com/linux.

Więcej informacji o  SUSE Linux Enterprise Thin Client można znaleźć pod adresem www.novell.com/products/thinclient.

Więcej informacji o Dell Flexible Computing Solutions można znaleźć pod adresem www.dell.com/flexiblecomputing.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu