Ciężarówką przez planszę

przez | 04/02/2009

Logintrans, operator Europejskiej Giełdy Transportowej, na co dzień zajmuje się usprawnianiem pracy firm transportowych. Chcąc przybliżyć szerszemu gronu realia z jakimi zmagają się ludzie transportu spółka zaprojektowała grę planszową.

Założenie firmy transportowej, przyjmowanie zleceń i europejska fortuna – przy odrobinie wyobraźni możemy być głównym strategiem realizacji tego scenariusza. Europejska Gra Transportowa, jak ostrzegają jej projektanci to – co prawda – wirtualna rozgrywka, jednak oparta na realnych, twardych zasadach. Łatwo dać się ponieść emocjom, kiedy nasza firma bankrutuje przez nierzetelnego kontrahenta, który nie wypłacił nam należności. Gra pod wieloma względami przypomina popularne planszówki, jednak przy pierwszej rozgrywce wydaje się nieco bardziej rozbudowana.

Już na początku mamy do wyboru dwa warianty zakończenia gry – po upływie określonego czasu lub po objechaniu 5 krajów przez jednego z uczestników. Każdy dostaje własną „ciężarówkę”, kierowców oraz kredyt do zagospodarowania. Teraz wystarczy wybrać ładunek i ruszyć w drogę. Jego dostarczenie na czas oraz odebranie zapłaty byłoby proste, gdyby na trasie nie czekały nas niespodzianki, a wszyscy kontrahenci byli uczciwi. Do dyspozycji graczy pozostają ubezpieczenia i koła ratunkowe, chroniące przed ślepym trafem losu. Za wszystko należy oczywiście zapłacić, a pozostająca w kieszeni suma pieniędzy na ogół pozostawia wiele do życzenia.

To tylko zabawa, ale doskonale pokazuje cienie i blaski codzienności firm transportowych. To każdorazowa gra na czas, w której wygrywają nieliczni Przeglądarka może nie wspierać wyświetlania tego obrazu.szczęściarze. Na uwadze należy mieć całe mnóstwo szczegółów, a także wykazać się dużą dawką umiejętności przewidywania. To wspaniały pomysł na spędzenie rodzinnego wieczoru – gra bawi i uczy.

– Europejska Gra Transportowa to nasz autorski projekt. Poprzez zabawę chcieliśmy pokazać z jakimi problemami borykają się firmy transportowe, na czym polega praca w tej branży. Dzięki grze ludzie transportu mogą podzielić się swoją codziennością zawodową z rodziną i znajomymi – mówi Sławomir Worobiec, Kierownik Działu Marketingu i Społeczności firmy Logintrans Sp. z o. o.

Europejską Grę Transportową można zamówić na stronie www.gra.trans.eu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.