Brennnessel zespołu Kamp!

Na rynku muzycznym pojawiła się debiutancka EP-ka zespołu Kamp! To pierwsze wydawnictwo net-labelu Brennnessel (niem. pokrzywa), stworzonego przez członków grupy, promujące i dające możliwość łatwego dostępu do muzyki elektronicznej w różnych jej odmianach.

Podstawą działań Brennnessel będzie bezpłatne udostępnianie muzyki zaprzyjaźnionych artystów za pośrednictwem strony internetowej www.brennnessel.pl. Tam również zamieszczane będą informacje dotyczące zespołu Kamp!, znajomych muzyków, nowych wydawnictw oraz planowanych koncertów i imprez.

Inna formą działalności labelu będzie Brennnessel Nacht – cykl imprez promujących muzyków zrzeszonych, bądź zaprzyjaźnionych z „wytwórnią”.

Katalog Brennnessel otwiera debiutancka EP-ka zespołu Kamp! – „Thales one”. Wydawnictwo zawiera cztery kompozycje, w tym dotychczas niepublikowany utwór „Cosmological” orax remix „The crusader” w wykonaniu Evf, który już niebawem zasili szeregi Brennnessel.

Kamp! powstał w 2007 roku. Tworzy go trzech muzyków: Radek Krzyżanowski, Tomek Szpaderski i Michał Słodowy. Początkowy okres działalności zespołu stał pod znakiem intensywnych prób, poszukiwań i sporów, które sprowadziły do wspólnego mianownika ich fascynacje muzyczne i dotychczasowe doświadczenia twórcze.

Kamp! zadebiutował na scenie muzycznej w październiku 2008 roku, entuzjastycznie przyjętym występem w poznańskim klubie Cafe Mięsna. Tym samym rozpoczął regularną działalność koncertową (m.in. w Krakowie, Warszawie i we Wrocławiu).

Ideą, która przyświeca muzykom Kamp!, jest eksploracja różnych gatunków elektroniki spod znaku 120 BPM i zabawa konwencją. W ich utworach electro miesza się z tech-dubem, dance punk z IDM-em, a niemiecka elektronika eksperymentalna – z french house’m. Wszystko to, spięte tanecznym groove’m i lekko popowymi inklinacjami, ma dać podwaliny pod własny styl zespołu.

Pierwsza oficjalna EP-ka zespołu Kamp! – „Thales One” do pobrania w całości za darmo ze strony www.brennnessel.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu