AutoGuard na liście Diamentów Forbesa

przez | 04/02/2009

AutoGuard S.A., wiodący producent technologii w zakresie ochrony i zarządzania pojazdami, znalazł się na prestiżowej liście najlepszych firm w Polsce – Diamenty Forbesa 2009. Obecność Spółki w tym rankingu pokazuje jej dynamiczny rozwój, wzrost wartości i umocnienie pozycji rynkowej. AutoGuard, w kategorii firm osiągających wyniki finansowe od 5 do 50 mln, znalazł się na 80 pozycji w województwie mazowieckim oraz na 366 pozycji w kraju.

Ranking Diamenty Forbesa został przygotowany już po raz trzeci, przy współpracy z wywiadownią Dun & Bradstreet. Zakwalifikowały się do niego te przedsiębiorstwa, które najlepiej wykorzystały koniunkturę gospodarczą w ostatnich latach. W zestawieniu znalazły się bowiem firmy, które najszybciej zwiększyły swoją wartość w latach 2005 -2007.

Ranking podzielony został na trzy części. W jego pierwszej części znalazły się najlepsze duże firmy, które osiągają przychody powyżej 200 mln zł. W drugiej  najlepsze, średnie przedsiębiorstwa, o przychodach od 50 do 200 mln zł, w trzeciej zaś małe, które osiągają wyniki w przedziale od 5 do 50 mln zł.

Lista Diamentów Forbesa opracowywana jest na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firm, uwzględniającej zarówno wyniki finansowe jak i wartość ich majątku. Metoda ta umożliwia zmierzenie potencjału przedsiębiorstw, przy uwzględnieniu wielkości realizowanych inwestycji oraz zdolności do powiększania sprzedaży i zysków.

Przy tworzeniu zestawienia poddano analizie firmy, które w terminie złożyły do KRS swoje sprawozdanie finansowe za rok 2007 lub opublikowały je w Monitorze Polskim B. Wyeliminowano przedsiębiorstwa znajdujące się w upadłości lub likwidacji, następnie wyselekcjonowano te o dodatnim wyniku finansowym i o współczynniku ryzyka niższym niż 4 ocenianym wg ratingu Dun&Bradstreet. Aby zachować porównywalność wyników, nie brane są pod uwagę przedsiębiorstwa finansowe, a przy wycenie spółek giełdowych pominięto ich kapitalizację, aby uniknąć wpływu spekulacji rynkowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.