Płatności przez Internet w komórce – nowa platforma Mobilteka

przez | 03/02/2009

Mobiltek S.A. uruchomił platformę płatności mobilnych za pośrednictwem WAP Premium. System pozwoli administratorom serwisów WWW udostępnić swoim klientom alternatywny sposób płacenia za usługi, podczas przeglądania stron na telefonie komórkowym.

Platforma WAP Premium stanowi uzupełnienie dotychczasowej oferty firmy – SMS Premium oraz IVR Premium. Usługa jest skierowana do wszystkich administratorów internetowych serwisów mobilnych – podaje Dorota Ubysz, Prezes spółki. System może być wykorzystany do zakupu wszystkich usług multimedialnych na telefon komórkowy, które są dostępne w internecie. Wykorzystanie platformy pozwala więc na rozszerzenie dostępnych kanałów płatności w serwisach WWW.

WAP Premium cechuje się bardzo szybką i prostą procedurą realizacji płatności, która jest dokonywana poprzez kliknięcie w specjalny link, który znajduje się na stronie internetowej w telefonie. Z funkcjonalnego punktu widzenia, platforma powinna działać jako podstawowy kanał płatności w serwisach mobilnych,

Podstawowym obszarem działalności krakowskiej spółki Mobiltek S.A. jest agregacja usług SMS oraz świadczenie usług z zakresu mobilnych usług finansowych. Spółka jest laureatem wielu prestiżowych konkursów międzynarodowych i zwycięzcą licznych nagród za innowacyjność technologiczną i kreację. Ponadto Mobiltek zajmuje się projektowaniem i rozwojem nowoczesnych aplikacji przeznaczonych na telefony komórkowe.