Cisco finalizuje przejęcie firmy Richards-Zeta Building Intelligence Inc.

przez | 03/02/2009

Firma Cisco poinformowała o zakończeniu przejęcia będącej dotąd własnością prywatną firmy Richards-Zeta Building Intelligence Inc. Firma ta, z siedzibą w Santa Barbara (Kalifornia), jest czołowym dostawcą inteligentnego oprogramowania warstwy pośredniej, które umożliwia firmom integrowanie infrastruktury budynków z systemami informatycznymi przy użyciu sieci IP. Prowadzi to do poprawy wydajności, oszczędności energii i obniżenia emisji dwutlenku węgla.

„Zużycie energii to globalny problem. Klienci coraz częściej wymagają dostarczania, wraz z konwergentną architekturą IP, usług zarządzania energią. Inteligentna sieć IP stanowi platformę, która spełnia te oczekiwania” — powiedział Marthin De Beer, wiceprezes działu nowych technologii w Cisco. „Inteligentne oprogramowanie warstwy pośredniej firmy Richards-Zeta wraz z doświadczeniem naszych partnerów w dziedzinie systemów budowlanych oraz wiedzą na temat technologii sieciowych, którą dysponuje Cisco, pozwoli opracować kompletne rozwiązania maksymalizujące wydajność operacyjną i energetyczną, a przy tym zapewniające klientom obniżenie kosztów i emisji dwutlenku węgla.”

Inteligentne oprogramowanie warstwy pośredniej oferowane przez firmę Richards-Zeta przekształca dane operacyjne systemów budowlanych do formatu stosowanego w systemach informatycznych, który umożliwia łatwą integrację z istniejącymi aplikacjami. Jego skalowalna, otwarta platforma umożliwia włączenie systemów budowlanych do sieci IP. Zintegrowane rozwiązanie pozwala na efektywniejsze zarządzanie zużyciem energii w całym przedsiębiorstwie.

Technologie opracowane przez firmę Richards-Zeta obsługują innowacyjne rozwiązania dla klientów Cisco, takie jak Cisco® Connected Real Estate i Cisco EnergyWise. Cisco EnergyWise, to zaprezentowana w Barcelonie technologia do przełączników Cisco Catalyst®, dzięki której możliwe jest prewencyjne mierzenie i ograniczanie zużycia energii przez urządzenia IP (telefony, laptopy i punkty dostępowe) oraz tworzenie raportów na ten temat. Technologia Richards-Zeta ma współdziałać z technologią EnergyWise i rozwiązaniami partnerów branżowych i umożliwiać w ten sposób zarządzanie zużyciem energii w budynkach i w infrastrukturze informatycznej.

Przejęcie firmy Richards-Zeta to przykład realizowanej przez Cisco strategii, która opiera się na rozbudowie, przejęciach oraz współpracy partnerskiej i pozwala szybko wchodzić na nowe rynki i reagować na ich przekształcenia. Przejęcie odbyło się zgodnie z powszechni przyjętymi standardami rachunkowości. Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

Po zakończeniu przejęcia zespół firmy Richards-Zeta zostanie włączony do działu nowych technologii, który mieści się w centrum globalizacji Cisco (Globalisation Centre East) i podlegać będzie wiceprezesowi Marthinowi De Beer. Postępująca na całym świecie urbanizacja sprawia, że wymagania dotyczące wydajności energetycznej rozwiązań stają się coraz wyższe. Jest to pierwsze przejęcie, którego celem jest rozwój centrum globalizacji Cisco w Bangalore, w Indiach. Jest ono dowodem zaangażowania Cisco w rozwój rozwiązań o wielu zastosowaniach, przeznaczonych na rynki krajów rozwiniętych i rozwijających się. Dział nowych technologii odpowiada za nieustanne tworzenie nowych możliwości biznesowych, a założonym celem jest osiągnięcie przychodów w wysokości miliarda USD i wprowadzenie Cisco na nowe rynki o zbliżonym profilu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.