WebGadu 3.1 – dla tych wszystkich, co nie mogą

Dla tych wszystkich, którzy lubią rozmawiać przez Gadu-Gadu w pracy, kawiarenkach, u znajomych i wszędzie tam, gdzie zabronione jest instalowanie programów, producent popularnego komunikatora Gadu-Gadu przygotował nową, wzbogaconą wersję – WebGadu 3.1 – którą uruchamia się bezpośrednio z poziomu strony internetowej, czyli przeglądarki. Korzystanie z GG jest jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze. W najnowszej wersji wprowadzono wiele praktycznych udogodnień.

WebGadu pozwala na korzystanie ze swojego numeru GG i prowadzenie pogadanek internetowych nawet wtedy, gdy w danym miejscu zabronione lub utrudnione jest instalowanie własnych programów do komunikacji.

Nowe wydanie WebGadu jest odpowiedzią na wyniki ankiety przeprowadzonej wśród użytkowników – w komunikatorze wprowadzono wiele nowych rozwiązań:

  • Przykładem mogą być dźwiękowe i graficzne powiadomienia o nadejściu nowych wiadomości. Dzięki temu użytkownik może swobodnie korzystać z innych aplikacji lub przeglądać strony WWW, podczas gdy komunikator WebGadu pozostaje uruchomiony w tle i informuje o nowych wiadomościach.
  • Wraz z wydaniem nowej wersji poprawiono stabilność serwerów. Dodatkowo, dla użytkowników korzystających z wolniejszych łącz internetowych, dodano informację o przebiegu ładowania WebGadu do przeglądarki.
  • Kolejnym udogodnieniem jest automatyczne synchronizowanie listy kontaktów. Za każdym razem, gdy użytkownik zmieni listę kontaktów jest ona automatycznie aktualizowana.
  • Ponadto WebGadu daje użytkownikom możliwość zapisywania historii rozmów. Po naciśnięciu przycisku „Zapisz rozmowę” pojawia się nowe okno, z którego można wydrukować treść rozmowy lub zapisać ją w formie pliku html.

Nowi użytkownicy mogą korzystać z WebGadu natychmiast po zarejestrowaniu się.

Na wniosek użytkowników programiści WebGadu poprawili błędy związane z wczytywaniem listy kontaktów dla długich numerów, emotikonkami, powracającym oknem rozmowy, obsługą IE.

Producent WebGadu planuje dalszy szybki rozwój aplikacji i wprowadzanie kolejnych zmian i nowości.

http://web.gadu-gadu.pl

Producentem WebGadu jest spółka GG Network S.A.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu