Sonicwall przedstawia urządzenie administracyjne UMA EM5000

Firma SonicWALL, Inc. (NASDAQ: SNWL) zaprezentowała urządzenie SonicWALL Universal Management Appliance (UMA) EM5000, które pomaga w administrowaniu infrastrukturą IT. Rozwiązanie zapewnia uproszczone zarządzanie oparte na polityce ze scentralizowanymi funkcjami raportowania i monitorowania różnych urządzeń. UMA EM5000 może zarządzać zarówno kilkoma, jak i tysiącami urządzeń SonicWALL, rozproszonymi w sieci wewnętrznej lub wśród klientów dostawcy usług IT. Jest urządzeniem przeznaczonym dla małych i średnich firm, a także dużych korporacji, dostawców usług zarządzanych albo środowisk konsultingu IT.

sonicwall_uma_em5000Złożoność wdrażania i konserwowania wielu urządzeń sieciowych rośnie wraz z liczbą urządzeń, użytkowników oraz lokalizacji. Aby uzyskać kontrolę nad wielowymiarowym środowiskiem, administratorzy IT zwykle używali wielu oddzielnych produktów przeznaczonych do monitorowania infrastruktury, zarządzania nią i tworzenia raportów. Bez centralnych narzędzi administracyjnych zwykle prowadziło to do przeciążenia personelu IT i niekontrolowanego wzrostu kosztów. Urządzenie SonicWALL UMA EM5000 rozwiązuje te problemy, oferując użytkownikom scentralizowane mechanizmy zarządzania opartego na polityce, które radykalnie zmniejszają koszty administracyjne.

„Klienci potrzebują rozwiązania administracyjnego, które umożliwi im efektywne i łatwe zarządzanie sieciami. Universal Management Appliance EM5000 zapewnia bardziej elastyczny sposób kontrolowania sieci” — powiedział Jan Sijp, menedżer produktu SonicWALL.

UMA EM5000 to wielofunkcyjne rozwiązanie, w którym zainstalowano niezbędne elementy: system operacyjny, bazę danych i aplikacje. Dzięki połączeniu tych komponentów w jedno, skróceniu ulega czas wdrażania i konserwacji, co zmniejsza łączny koszt użytkowania produktu.

EM5000 oferuje uproszczony, zautomatyzowany i wielopoziomowy mechanizm zarządzania opartego na polityce monitorowania i raportowania, z elastycznymi, intuicyjnymi narzędziami. UMA EM5000 umożliwia rozbudowę o dodatkowe moduły programowe i zapewnia następujące funkcje:

  • Architektura zoptymalizowana pod kątem rozwiązań SonicWALL w celu zmaksymalizowania bezpieczeństwa i wydajności
  • Urządzenie ze specjalnymi zabezpieczeniami chroniącymi system operacyjny i aplikacje, które eliminuje potrzebę nabywania, konfigurowania i wdrażania mniej bezpiecznego sprzętu ogólnego przeznaczenia, co prowadzi do niższego ogólnego kosztu użytkowania
  • Intuicyjna „deska rozdzielcza”, która upraszcza zarządzanie licencjami oraz scentralizowane zarządzanie, kontrolowanie i wdrażanie tysięcy urządzeń oraz samodzielnie zdefiniowanych zasad bezpieczeństwa
  • Funkcje zarządzania offline, które obejmują planowanie konfiguracji i (lub) aktualizacji wbudowanego oprogramowania w zarządzanych urządzeniach, co minimalizuje przerwy w świadczeniu usług
  • Obsługa SNMP i TCP/IP, w tym alarmów czasu rzeczywistego dla wszystkich urządzeń i aplikacji TCP/IP i SNMP pomaga w identyfikowaniu krytycznych zdarzeń sieciowych
  • Przeglądarka wizualizacyjna, która prezentuje nawet największe i najbardziej skomplikowane hierarchie urządzeń SonicWALL w zrozumiałym formacie, upraszczając tym samym nawigację i skracając czas spędzany na lokalizowaniu informacji.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem http://www.sonicwall.com.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu