DivX certyfikuje dekoder ADB

DivX, Inc. (NASDAQ: DIVX), firma cyfrowych mediów, ogłosiła dziś, że certyfikowała dekoder ADB-3810TW IPTV firmy Advanced Digital Broadcast (ADB), czołowego dostawcy technologii dla przemysłu telewizji cyfrowej. Dekoder posiadający logo DivX Certified, będzie dostępny na terenie całej Europy.

ADB (Advanced Digital Broadcast) jest światowym liderem w projektowaniu i dostarczaniu wysokiej jakości rozwiązań dla telewizji cyfrowej. Firma sprzedała ponad 11 milionów dekoderów dla platform telewizji cyfrowej: kablowej, internetowej (IP), satelitarnej i naziemnej. Dekoder ADB-3810TW pozwala na odtwarzanie wysokiej jakości video w formacie DivX, przy użyciu portu USB lub dostępnych poprzez domową sieć protokołów UPnP/DLNA® lub Internetu. Produkt poszerza obecność DivX na rynku dekoderów i dołącza do rodziny urządzeń, oznaczonych logo DivX Certified, takich jak: odtwarzacze Blu-ray, telewizje cyfrowe, telefony komórkowe, osobiste odtwarzacze oraz zestawy samochodowe.

“Integrujac technologię DivX z naszymi produktami, czynimy kolejny krok na drodze przekształcania zwykłego odbioru telewizji w wyjątkowe multimediane wydarzenie” – powiedział Francois Pogodalla, ADB CEO. “Wspieramy konwergencję multimediów i cieszymy się ze współpracy z DivX, która jest ważnym krokiem na drodze urzeczywistniania tej wizji”.

“Certyfikowany przez DivX dekoder ADB-3810TW podkreśla naszą silną pozycję na rynku dekoderów oraz odzwierciedla zaangażowanie DivX w zapewnianie wysokiej jakości cyfrowego video w różnych urządzeniach elektroniki użytkowej” – powiedział Patrice Lagrange, Senior Vice President, Products, DivX, Inc. “Współpraca z ADB pozwala na spełnienie oczekiwań użytkowników, dotyczących przeniesienia cyfrowej rozrywki z komputera na ekran telewizyjny”.

Dekoder ADB-3810TW, zbudowany w oparciu o wielokrotnie nagradzaną serię 3000, jest zaawansowanym urządzeniem, pozwalającym na odtwarzanie obrazu w standardach kompresji MPEG-2 i H.264/MPEG-4 z zaawansowanym systemem kodowania (AVC) i DivX oraz kodeków Windows Media Video, Audio oraz Flash Video.

Dekoder ADB pozwala operatorom optymalizować szerokość pasma transmisji, zapewnia najwyższą jakość dźwięku i obrazu, umożliwiając jednocześnie odtwarzanie treści Internetowych na odbiornikach telewizyjnych. W urządzeniu zastosowano najnowocześniejszy hardware, na który składają się m.in. jednochipowy mikroprocesor oraz interfejs HDMI. Dodatkowo, unikalne oprogramowanie ADB oraz SDK zapewnia udoskonaloną wydajność systemu, umożliwia również efektywne kanałowe dekodowanie oraz szybkie wyświetlanie grafik i aplikacji, włączając w to efekty 3D. Urządzenie zostało wprowadzone do dystrybucji w Europie poprzez licznych operatorów IPTV oraz współpracującą z ADB firmę STRONG.

Produkty, które posiadają logo DivX Certified przeszły rygorystyczny program testów, co zapewnia najwyższą jakość odtwarzania wideo, doskonały poziom wizualny oraz możliwość współpracy z innymi urządzeniami cyfrowymi, które posiadają certyfikat DivX. Logo DivX stało się symbolem wysokiej jakości cyfrowego video w każdym typie urządzeń.

Aby uzyskać więcej informacji o programie certyfikacji, zapraszamy do odwiedzenia strony www.divx.com/certification.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu