Serwery plików QNAP z Intelem

Firma QNAP wprowadza w tym roku serię urządzeń NAS i SCSI nowej generacji, opartych na podzespołach firmy Intel. Takie połączenie ma zapewnić wydajność i nowe funkcje dla firm, które spełnią oczekiwania Klientów szukających najnowocześniejszych i najświeższych rozwiązań.

Nowa rodzina Turbo NAS składa się z urządzeń posiadających cztery, pięć, sześć oraz osiem kieszeni na dyski (z zasilaczem redundantnym). Są to urządzenia dobrze dostosowane zarówno do potrzeb małych i średnich firm, jak i dużych przedsiębiorstw. „Najnowsze dyski sieciowe od QNAP są doskonałym rozwiązaniem dla podmiotów, które szczególnie cenią sobie wydajność, wygodę, mnogość funkcji oraz prostą obsługę. Modele te zostały oficjalnie zaprezentowane pod koniec 2008 roku w Warszawie, a jeden z nich – TS-639 Pro, jest już w sprzedaży na polskim rynku. Reszta nowości trafi na sklepowe półki już niebawem” – powiedział Paweł Premicz, Dyrektor Handlowy w EPA Systemy, kluczowym partnerze i dystrybutorze produktów QNAP na terenie Polski.

„Stojąc obecnie przed obliczem intensywnego wzrostu danych cyfrowych dla transakcji, małe i średnie firmy potrzebują wydajnych, niezawodnych i skalowalnych rozwiązań w celu ich przechowywania. Wierzymy, iż procesory Intela i nowoczesna technologia stosowana przez firmę QNAP przyniesie wydajność i funkcje, których użytkownicy biznesowi oczekują w urządzeniach typu NAS” powiedział Shawn Shu, Vice Prezes firmy QNAP. „Urządzenia z nowej serii Turbo NAS są w stanie dostarczyć dużo wyższą wydajność niż urządzenia NAS innych marek. W NetBench badania wykazały, że nowe modele są 3-10 razy szybsze pod względem łącznej przepustowości dla jednoczesnego dostępu do dużej ilości danych. Jest to ważny przełom technologiczny firmy QNAP w udoskonalaniu najwyższej klasy urządzeń typu NAS dla firm” dodaje Shawn Shu.

„Połączenie w ten sam system usług oferowanych przez urządzenia NAS oraz iSCSI usług oferuje klientom elastyczność, aby sprostać ich rosnącym wymaganiom dotyczącym zarządzaniem danych „, powiedział Seth Bobroff, General Manager, Intel Server Platform Group – Storage. „Korzystanie z Intela pozwala firmie QNAP pozwala dostarczyć rodzinom innowacyjne systemy przechowywania danych, które spełniają wymogi wydajności i skalowalności w dzisiejszym wymagającym otoczeniu.”

TS-509 Pro Turbo jest pierwszym wprowadzonym modelem opartym na Intelu i stanowi przykład na to, że urządzenia nowej generacji firmy QNAP NAS spełniają oczekiwania. Działający w oparciu o Intel, TS-509 Pro obsługuje szereg funkcji, np. usługę iSCSI target, 256-bitowe szyfrowanie AES, automatyczne blokowanie IP oraz natychmiastowe powiadamianie smsowe w przypadku zagrożenia. Dwa gigabitowe porty LAN z NAS mogą być skonfigurowane jako Failover, Load balancing, lub mogą obsługiwać dwie różne podsieci. RAID 0 / 1 / 5 / 6 / 5 + Spare i JBOD, Online RAID Capacity Expansion i Online RAID Level Migration także znajdują się w szerokim wachlarzu funkcji TS-509 Pro Turbo.

Kluczowym i strategicznym dystrybutorem produktów QNAP w Polsce jest firma EPA Systemy Sp. z o.o. Wszystkie najnowsze modele produktów można obejrzeć na stronie www.qnap.pl lub www.epasystemy.pl. Z innymi informacjami prasowymi o produktach QNAP i EPA Systemy można zapoznać się na stronie www.qnap.pressoffice.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu