Secus Asset Management SA podsumowuje IV kwartał 2008 roku

Secus Asset Management SA dokonał podsumowania aktywności biznesowej spółki na rynku finansowym w IV kwartale 2008 r.

W ostatnim kwartale 2008 roku dom maklerski Secus Asset Management SA jako Autoryzowany Doradca w alternatywnym systemie obrotu, wprowadził na rynek NewConnect akcje pierwszej na tym rynku piłkarskiej spółki sportowej Ruch Chorzów SA.

W czwartym kwartale 2008 Secus Asset Management SA uczestniczył w oferowaniu akcji i obligacji na łączną kwotę ponad 11 mln zł i m.in. z powodzeniem przeprowadził ofertę prywatną akcji Agito SA.

Z końcem roku 2008 Secus Asset Management SA podpisał również umowę z poznańską spółką inżyniersko-konsultingową na przygotowanie i przeprowadzenie w 2009 roku oferty prywatnej oraz wprowadzenie spółki na rynek NewConnect.

Zarządzany przez Secus AM fundusz Secus I FIZ zainwestował jak do tej pory ponad 95 proc. zgromadzonych środków. Wkrótce ukaże się Raport Zarządzającego Secus I FIZ podsumowujący kwartalną działalność funduszu. Raport dostępny będzie na stronie internetowej www.secusfiz.pl.

„Pomimo niesprzyjających warunków rynkowych zrealizowaliśmy ciekawe projekty związane ze świadczeniem usług na rzecz renomowanych spółek publicznych oraz wyróżniających się w swoich sektorach branżowych spółek niepublicznych w zakresie pozyskiwania kapitału do strategii portfelowych, sprzedaży akcji oraz obligacji. Z optymizmem patrzymy w 2009 rok.” – mówi Grzegorz Pędras, prezes Secus Asset Management SA.

W ramach porządkowania struktury organizacyjnej grupy Secus zmianie uległ skład zarządu Secus Asset Management SA. Na wiceprezesa Secus Asset Management SA powołany został Marek Kurto natomiast Andrew J. Hope i Marcin Juzoń zrezygnowali z dotychczasowo pełnionych funkcji, członka zarządu i wiceprezesa. Andrew J. Hope i Marcin Juzoń zasiadają w zarządzie Secus Holding SA. W chwili obecnej w skład zarządu Secus Asset Management SA wchodzą: Grzegorz Pędras (prezes), Artur Wnuk (wiceprezes), Marek Kurto (wiceprezes).

Zwiększyła się także obecność Secus Asset Managemnet SA w mediach. Jacek Rzeźniczek, główny analityk Secus Asset Management SA, regularnie komentuje na swoim blogu: http://jacekrzezniczek.blox.pl/html sytuacje na rynkach finansowych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu