Program ochrony lokalnych operatorów

przez | 30/01/2009

Dostawcy-internetu.pl  zawarł umowę o współpracy z Krajowym Rejestrem Długów (KRD), dzięki której lokalni operatorzy znajdujący się w serwisie będą mogli skorzystać na warunkach promocyjnych z usług świadczonych przez KRD, między innymi z dostępu do bazy zawierającej informacje o osobach, które nie uregulowały w terminie należności względem operatorów telefonicznych, dostawców Internetu, telewizji cyfrowych i kablowych. Operatorzy zarejestrowani w serwisie otrzymają 50% zniżkę przy podpisaniu umowy na korzystanie z usług KRD. Tym samym będą mogli skutecznie weryfikować potencjalnych abonentów i ustrzegać się przed nieuczciwymi klientami.

Serwis dostawcy-internetu.pl zamierza także w ramach programu Rzetelna Firma promować wiarygodnych lokalnych dostawców Internetu. Będą oni mogli posługiwać się Certyfikatem Rzetelności KRD, który potwierdza, że jego posiadacz nie jest notowany w Krajowym Rejestrze Długów jako dłużnik. Weryfikacja aktualności oraz prawdziwości certyfikatu jest bezpłatna i możliwa online przez całą dobę. Dodatkowo, w przypadku problemów ze ściągnięciem zaległego abonamentu od swojego klienta, lokalny operator będzie mógł skorzystać z oferty partnerskiej firmy windykacyjnej, która na mocy porozumienia zawartego z KRD będzie obsługiwać operatorów serwisu na preferencyjnych warunkach (brak opłat wstępnych). Wszelkie operacje i rozliczenia oraz postępowanie windykacyjne odbywać będą się bez konieczności aktywnego zaangażowania operatora. Twórcy serwisu chcą w ten sposób odciążyć lokalnych operatorów oraz zwiększyć poziom przejrzystości rynku telekomunikacyjnego w kraju.

Serwis dostawcy-internetu.pl to platforma wymiany informacji pomiędzy operatorami a użytkownikami poszukującymi dogodnych rozwiązań internetowych. Serwis dostarcza informacji klientom indywidualnym i klientom biznesu z zakresu:

  • najbardziej popularnych i zaufanych dostawców Internetu w Polsce,
  • najczęściej kupowanych usług internetowych w kraju,
  • cen usług internetowych w poszczególnych województwach, miastach i powiatach.

Obecnie serwis oferuje ponad 4 tys. ofert dostępu do Internetu w całym kraju. Serwis jest w trakcie opracowywania nowej porównywarki cen usług i produktów, a jej premiera zapowiadana jest na wiosnę 2009 roku.

KRD jest najbardziej znaną instytucją gromadzącą dane o dłużnikach: markę Krajowego Rejestru Długów rozpoznaje 51% ogółu Polaków (TNS OBOP dla KRD, grudzień 2008 r.) oraz 97% szefów lub właścicieli średnich firm i 95% szefów lub właścicieli dużych firm (PBS DGA dla „Gazety Prawnej”, czerwiec i wrzesień 2008 r.).