System Uwierzytelniania i Zarządzania Tożsamością z zastosowaniem podpisu elektronicznego dla PGE Górnictwo i Energetyka SA

Unizeto Technologies SA, jako wykonawca i integrator, podpisała 22 stycznia br. z PGE Górnictwo i Energetyka SA z siedzibą w Łodzi (dawniej BOT GiE SA) umowę na budowę i wdrożenie systemu uwierzytelniania i zarządzania tożsamością dla spółek linii biznesowej wydobycia i wytwarzania Polskiej Grupy Energetycznej.

W zakres umowy wchodzi budowa systemu w oparciu o infrastrukturę klucza publicznego – PKI (ang. Public Key Ifrastructure), świadczenie usług PKI, oraz opieka powdrożeniowej w okresie jednego roku od odbioru systemu.

W ramach realizacji zamówienia powstaną procesy oraz możliwości techniczne zarządzania i bezpiecznego dostępu do informacji przetwarzanych we wspólnych systemach spółek linii biznesowej wydobycia i wytwarzania PGE. Wdrożenie systemu umożliwi pracownikom ww. spółek zastosowanie podpisu elektronicznego oraz zwiększy stopień bezpieczeństwa fizycznego w pomieszczeniach spółki PGE Górnictwo i Energetyka.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu