Studio A wyróżnione w rankingu Diamentów Forbesa

Studio A – specjalizujące się w produkcji seriali telewizyjnych i należące w 75% do ATM Grupy – zostało wyróżnione w 3 edycji konkursu „Diamenty Forbes 2009”. Firma znalazła się w gronie instytucji, które w ostatnich trzech latach działalności odnotowały najdynamiczniejszy wzrost. Diamentowy konkurs to także promocja organizacji o najwyższych zyskach i inwestycjach w aktywa trwałe. Studio A zajęło 1. miejsce w mazowieckim rankingu firm osiągających przychody na poziomie od 5 do 50 mln złotych.

„Diamenty Forbes” to prestiżowy ranking polskich przedsiębiorstw przygotowany przez miesięcznik Forbes we współpracy z Wywiadownią Gospodarczą Dun&Bradstreet. Analitycy Dun&Bradstreet wybierając kandydatów kierują się terminem publikacji w Monitorze Polskim lub złożeniem do KRS sprawozdania finansowego za ostatni rok ich działalności. Składnikiem oceny są także dodatnie wyniki finansowe oraz współczynnik ryzyka niższy niż 4, oceniany wg ratingu Dun&Bradsteet.

Procedura, na podstawie której zostają wybrane firmy ubiegające się o tytuł „Diamenty Forbes”, opracowana została w oparciu o szwajcarską metodę wyceny wartości firm, umożliwiającą pomiar ich potencjału ze względu na wielkość inwestycji oraz zdolność do powiększania sprzedaży i zysków.

„Jest nam niezmiernie miło, że znaleźliśmy się w elitarnym gronie firm najdynamiczniej budujących swoją wartość. Przyznany tytuł utwierdza nas w przekonaniu, że realizowane przez nas produkcje telewizyjne spełniają oczekiwania odbiorców i cieszą się wśród nich popularnością, co bezpośrednio przekłada się na rozwój firmy. Uhonorowanie nas wyróżnieniem „Diamentu Forbes” dowodzi także, że Studio A to prężnie działający partner biznesowy, gwarantujący wysoki zwrot z nakładów przy niskim ryzyku” – mówi Anna Skowrońska Prezes Zarządu Studio A.

Studio A szczególne sukcesy osiąga w produkcji gatunków komediowych. Serial „Ranczo” produkowany dla TVP bije obecnie rekordy popularności. Kolejna seria zostanie wyemitowana wiosną 2009 roku. Duży sukces odniósł także zrealizowany dla Telewizji Polsat sitcom „Halo Hans!”, który w lutym 2008 roku został nominowany do nagrody „Złotej Róży” w międzynarodowym festiwalu Rose d’Or. Studio A jest także producentem filmów fabularnych, w tym „Ranczo Wilkowyje”, spektakli telewizyjnych, programów rozrywkowych, talk-show oraz teleturniejów.

W dniu 18 lipca 2007 ATM Grupa nabyła 75% udziałów w spółce Studio A. Wartość transakcji wyniosła 6 mln zł. Była to kolejna umowa dotycząca przejęcia podmiotu z sektora niezależnych producentów sfinalizowana przez ATM Grupę.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu