Przejdź do treści

Niezależna firma badawcza uznała systemy Oracle E-Business Suite i Oracle PeopleSoft Enterprise za najlepsze rozwiązania do zarządzania kapitałem ludzkim

Najważniejsze fakty:

  • Rozwiązania Oracle E-Business Suite Release 12 oraz Oracle PeopleSoft Enterprise Release 9.0 zostały uznane za najlepsze w niezależnym raporcie firmy Forrester Research pt. „The Forrester Wave: Human Resource Management Systems, Q4 2008” (Rozwiązania do zarządzania kapitałem ludzkim, IV kw. 2008 r.).
  • Firma Forrester przeprowadziła wywiady z siedmioma producentami ośmiu systemów do zarządzania kadrami oraz z 30 przedsiębiorstwami korzystającymi z tych rozwiązań; produkty zostały ocenione pod względem 104 kryteriów.
  • Forrester uznał rozwiązanie Oracle E-Business Suite za najlepsze w kategorii HRMS dla przedsiębiorstw międzynarodowych oraz przyznał tytuł Strong Performer w kategorii średnich firm w USA. Wymienione zostały najnowsze udoskonalenia oraz — podobnie jak w przypadku innych czołowych producentów — „szeroka gama usług na najwyższych poziomach obsługi w wielu językach i lokalizacjach (w tym sporządzanie listy płac)”.
  • W raporcie stwierdzono, że rozwiązanie Oracle E-Business Suite „oferuje wszechstronną funkcjonalność oraz doskonałą i precyzyjną funkcję zarządzania personelem, świadczeniami, wynagrodzeniami i rekrutacją”.
  • Ponadto firma Forrester uznała markę PeopleSoft za lidera w kategorii przedsiębiorstw międzynarodowych oraz przyznała tytuł Strong Performer w kategorii średnich firm w USA. W raporcie stwierdzono również, że rozwiązanie PeopleSoft „stanowi jeden z najbardziej kompleksowych produktów do zarządzania kadrami na rynku”.