Lawson uczestnikiem i głównym sponsorem międzynarodowej konferencji CIES International Food Safety Conference 2009

przez | 29/01/2009

Marine Harvest, lider wśród producentów przetworów z ryb i owoców morza, przedstawia najlepsze procedury współpracy z firmą Lawson w zakresie globalnych rozwiązań informatycznych dla branży spożywczej, zwiększające bezpieczeństwo żywności

Firma Lawson Software (Nasdaq: LWSN) poinformowała o udziale w dziewiątej międzynarodowej konferencji CIES International Food Safety Conference w charakterze sponsora. Konferencja odbędzie się w dniach 4-6 lutego 2009 r. w Pałacu Kongresowym w Barcelonie. Udział firmy Lawson w konferencji jest wyrazem jej zaangażowania w działania branży spożywczej i we współpracę z wieloma klientami. Lawson wspiera ponad 400 klientów z branży spożywczej na całym świecie. Specjalizuje się w dostarczaniu branżowych rozwiązań do zarządzania i kontroli zintegrowanego łańcucha dostaw dla producentów, wytwórców i dystrybutorów. Zakres tych działań można również obrazowo zdefiniować słowami „z pola na talerz”.

Firma Lawson zaprasza uczestników konferencji CIES na prelekcję o najlepszych procedurach współpracy, która zostanie zaprezentowana przez firmę Marine Harvest, jednego z klientów Lawsona. W piątek 6 lutego, podczas specjalnej, przedpołudniowej sesji, Oyvind Oaland z działu bezpieczeństwa i jakości żywności oraz Arnt Mjoen, dyrektor ds. informatycznych w firmie Marine Harvest, zaprezentują zintegrowany, globalny łańcuch dostaw, wdrożony w ich przedsiębiorstwie. Prelekcja pomoże przedsiębiorstwom z branży spożywczej i związanym z nimi organizacjom lepiej zrozumieć aktualne wyzwania dotyczące globalnego łańcucha dostaw w branży spożywczej. Prelegenci opowiedzą również, w jaki sposób czołowe firmy, takie jak Marine Harvest, potrafią przekształcić te wyzwania w elementy przewagi konkurencyjnej.

– Wyniki najnowszych badań dowodzą, że przeciętna firma z branży spożywczej traci każdego roku ponad 10 milionów dolarów z powodu produktów wycofanych ze sprzedaży. Uczestniczymy w konferencji CIES, ponieważ umożliwia ona kontakt pomiędzy liderami i specjalistami branży spożywczej. Możliwość spotkania się z nimi oraz z klientami to dla firmy Lawson wyjątkowa okazja do podzielenia się wiedzą i najlepszymi procedurami, jak również do poznania oczekiwań związanych z bezpieczniejszą dostawą żywności w skali globalnej. Osiągnięcie tego celu wymaga zastosowania nowego podejścia, opartego na szybszym i prostszym udostępnianiu danych na temat kontroli składników i produktów w złożonych, globalnych łańcuchach dostaw – twierdzi Vicki Griffith, dyrektor marketingu ds. produktów dla branży spożywczej w firmie Lawson Software. – Lawson może pomóc firmom z branży spożywczej skrócić czas niezbędny do wycofania produktu ze sprzedaży z kilku dni do kilku godzin, a tym samym ograniczyć związane z tym procesem spadki wartości oraz chronić zdrowie społeczeństwa i renomę firmy – dodaje Vicki Griffith.

Więcej informacji na temat konferencji CIES można znaleźć pod adresem www.ciesfoodsafety.com.