Greytree współorganizatorem wyprawy „W pogoni za cieniem…” – Bhutan 2009

przez | 29/01/2009

W lipcu 2009 roku, podążając za najdłuższym w XXI wieku całkowitym zaćmieniem Słońca, do Bhutanu udadzą się Shadowhunters (Łowcy Cienia). Współorganizatorem tej intrygującej wyprawy jest Greytree.

Shadowhunters, czyli pasjonaci zjawisk astronomicznych oraz odmiennych kultur, to grupa, która ma już doświadczenie w poszukiwaniu cienia. Wraz z Zaborskim Towarzystwem Kultury po raz drugi organizują tego typu wyprawę. Ostatnim razem zmierzyli się z koleją transsyberyjską i przetarli szlaki Syberii, by oglądać i dokumentować zeszłoroczne zaćmienie Słońca oraz poznawać tamtejsze społeczeństwo. Efektem tej wyprawy jest cykl wystaw „W pogoni za cieniem… Syberia 2008″. W tym roku w pasie całkowitego zaćmienia Słońca znajdzie się m.in. Bhutan – malownicze państwo u podnóży Himalajów, w którym wszyscy są szczęśliwi zgodnie z koncepcją Nordowego Szczęścia Brutto.

Jak w tej scenerii zabrzmi cisza charakterystyczna dla momentu zaćmienia? Jak szybko ochłodzi się powietrze? Co powstanie z połączenia dwóch gigantów natury – olbrzymich gór i niepowstrzymywalnej ciemności? Jak wygląda świat bez Coca-Coli? By Shadowhunters mogli odpowiedzieć na te i inne pytania, do organizacji wyprawy dołączyło Greytree.

Do naszych zadań należy pozyskanie sponsorów, Public Relations, organizacja i koordynacja programu przedsięwzięcia oraz przygotowanie i realizacja całorocznej kampanii promocyjnej projektu, w którego skład wejdzie nie tylko wyprawa planowana na 17-28 lipca 2009, ale również cykl wystaw oraz listopadowe wielkie podsumowanie wyprawy w Gdańsku, połączone m.in. z konferencją i pokazem unikalnych produkcji filmowych – „W pogoni za cieniem. Bhutan w Gdańsku”.

Czym zajmuje się Greytree?
Agencja Greytree zajmuje się kompleksową obsługa firm w zakresie obsługi prawnej i biznesowej, marketingu i Public Relations oraz projektowania internetowego. W naszej pracy realizujemy projekty wspierające kreację wizerunku oraz promocję przedsiębiorstw. Jako firma odpowiedzialna społecznie angażujemy się również w projekty non-profit (np. reprezentując szkółki nauki jazdy konnej w sporze z Hipodrom Sopot sp. z o.o.) oraz w projekty kulturalno-społeczne, których zyskowność jest znikoma bądź odroczona w czasie – takim projektem jest BHUTAN 2009.

Osoby zainteresowane wsparciem przedsięwzięcia zapraszamy do kontaktu: www.greytree.pl