enova podbija rynek oprogramowania dla firm

Soneta – producent systemu enova zanotował 25 proc. wzrost obrotów i w dalszym ciągu zwiększa zatrudnienie.

Producent nowoczesnego oprogramowania dla biznesu zanotował przy zamknięciu roku 2008 wzrost obrotów o jedną czwartą w stosunku do 2007. Gdy wielu pracodawców mówi o kryzysie, Soneta nie tylko planuje w kolejny wzrost obrotów o 20 proc., ale również zakłada dalsze zwiększenie zatrudnienia. – Chcemy być silną i rozpoznawalną marką na rynku IT – deklaruje Robert Czuła, prezes zarządu Soneta Sp. z. o.o.

Lokomotywą sukcesu Sonety jest oprogramowanie enova – nowoczesna aplikacja wspomagająca zarządzanie firmą, której znakiem rozpoznawalnym na rynku polskim jest moduł kadrowo-płacowy. Już ponad 3000 firm korzysta ze zintegrowanych modułów obsługujących m. in. faktury, handel, kadry i płace, CRM. Są wśród nich Alior Bank, Thyssen Krupp GfT, Consultronix oraz Akademia Muzyczna w Krakowie.

– Zadowolenie naszych klientów sprawia, że ciągle pojawiają się nowi chętni do współpracy biznesowej – mówi  Jadwiga Wojtas, z-ca Dyrektora Zarządzającego firmy Soneta. Liczba partnerów handlowych wzrosła w ciągu roku o 19 proc. Marka enova w roku 2008 umocniła swoją pozycję poprzez zwiększenie liczby Partnerów Handlowych w Bydgoszczy, Kielcach, Białymstoku, Krakowie, Olsztynie, Wrocławiu, a  od niedawna także w Ełku. W ubiegłym roku firma zwiększyła zatrudnienie o 18 proc. i chce podtrzymać rozwojowy trend.

Kogo chce przyjąć w tym roku? – Przede wszystkim konsultantów do wsparcia wdrożeniowego dla naszych Partnerów Handlowych, do pracy w krakowskiej siedzibie firmy – zapowiada Czuła.

Soneta spodziewa się, że praca zainteresuje najlepszych specjalistów branży, szczególnie, że firma jest wiarygodnym pracodawcą – niedawno zdobyła tytuł Solidna Firma 2007, przyznawany przedsiębiorstwom godnym zaufania.

Wszystko wskazuje na to, że firma idzie w dobrym kierunku. Jej „najmłodsze dziecko” – aplikacja CRM zdobyła w marcu 2008 pierwsze miejsce w konkursie organizowanym w przez ABG Centrum Promocji Biznesu na najlepszą aplikację CRM 2007 roku. Szczególną cechą enova CRM jest pełna integracja z pozostałymi modułami systemu ERP (Enterprise Resource Planning). Wszystkie moduły systemu korzystają ze wspólnej bazy klientów, możliwe jest powiązanie dokumentów handlowych i księgowych z poszczególnymi zadaniami, zdarzeniami i zleceniami serwisowymi.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu