Wałkuska nowym ekspertem w OS3

Szeregi Agencji Interaktywnej OS3 multimedia zasiliła Marta Wałkuska, która objęła stanowisko Senior User Experience Designer’a.

Marta jest specjalistą do spraw użyteczności i user experience. Jej dziełem są układy funkcjonalne oraz diagramy interakcji. Odpowiada za kreację person i case użytkownika oraz pozyskiwanie informacji o userach. Jest też odpowiedzialna za architekturę informacji w projektowanych i wdrażanych serwisach.

„ To kolejny ekspert, który wspomaga nas w zakresie usability. Klienci są coraz bardziej zorientowani na tego typu usługi. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, rozbudowujemy i poszerzamy kompetencje działu strategii” – powiedział Marcin Maj, dyrektor zarządzający OS3 multimedia.

Marta jest absolwentką DePaul University w Chicago. Pracowała tam jako specjalista do Spraw Użyteczności, zajmując się m.in. analizą wymagań funkcjonalnych i technicznych oraz projektowaniem architektury informacji na serwisu. Jest też twórcą serwisu dla Wydziału Pomocy Socjalnej, Osób z Problemami ze Słuchem w Stanie Illinois.

W czasie pobytu w USA współpracowała z takimi Klientami, jak: Orbitz, Wood Phillips, Sapient, Medicover USA, Nielsen USA (Nielsen Answers).

W kraju, głównie jako freelancer, zajmowała się m.in. przeprowadzaniem testów użyteczności i grup focusowych, analizą biznesową potencjalnych projektów i rozwiązań oraz projektami aplikacji i serwisów na podstawie specyfikacji klienta.

Marta jest też członkiem ACM http://www.acm.org/, CHI2 http://www.chi2.org/ oraz prestiżowej UPE http://upe.acm.org/.

Interesuje się sztuką plakatu (zwłaszcza polski plakat filmowy). W wolnym czasie lubi dobre jedzenie, gotowanie, wystawy i koncerty.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu