System TANDBERG Profile oraz TANDBERG Codec C60 nowe rozwiązania w czasie kryzysu

Firma TANDBERG poinformowała o wprowadzeniu na rynek systemu TANDBERG Profile umożliwiającego prowadzenie wideokonferencji w jakości systemu telepresence w wysokiej rozdzielczości 1080p. System ten jest sterowany przez nowy mechanizm TANDBERG Codec C60.

52dual_front_screen_highresW obecnych trudnych czasach firmy są zmuszone do ograniczania podróży służbowych, spotkań z partnerami oraz spotkań pracowników. Wydajna praca zespołowa, szybka i dająca poczucie bezpośredniego kontaktu komunikacja nabiera coraz większego znaczenia. Firma TANDBERG reagując na potrzeby rynku poszerza swoją ofertą o nowy system TANDBERG Profile, który umożliwia korzystanie z komunikacji wideokonferencyjnej o jakości systemu telepresence, wszystkim pracownikom przedsiębiorstwa.

„W czasach kryzysu gospodarczego trzeba zerwać z dawnymi praktykami” ― powiedział Fredrik Halvorsen, dyrektor generalny firmy TANDBERG. „Z uwagi na ograniczone budżety i większą potrzebę komunikacji, wielu członków kadry kierowniczej decyduje się na zastąpienie podróży służbowych komunikacją na zasadzie teleobecności (telepresence). Dzięki systemowi TANDBERG Profile komunikacja w jakości zaawansowanych systemów telepresence z rozdzielczością Full HD 1080p stanie się dostępna dla wszystkich zespołów przedsiębiorstwa. Co więcej, koszty systemu TANDBERG Profile szybko się zwracają”.

System TANDBERG Profile ma inteligentny, łatwy w obsłudze interfejs i można go zastosować w każdym pomieszczeniu. Trzy opcje wyświetlaczy panoramicznych LCD (jeden wyświetlacz 42-calowy, jeden wyświetlacz 52-calowy lub dwa wyświetlacze 52-calowe) w połączeniu z dźwiękiem full duplex oraz strategicznie umieszczoną kamerą PrecisionHDÔ o rozdzielczości 1080p zapewniają lepszy kontakt wzrokowy oraz bardziej naturalną komunikację. W eleganckiej, atrakcyjnej obudowie systemu Profile zastosowano materiały aluminiowe z recyklingu, co jest zgodne z celami firmy TANDBERG w zakresie ochrony środowiska naturalnego. Ponadto system ten wchodzi w skład całościowego rozwiązania firmy TANDBERG do kompleksowego zarządzania inteligentnymi usługami sieciowymi oraz do zapewniania dostępu do tych usług. System TANDBERG Profile współpracuje z wszystkimi zgodnymi ze standardami systemami wideokonferencyjnymi i typu telepresence.

„Zespoły pracowników działających na całym świecie stają się coraz liczniejsze, a to oznacza, że firmy dysponujące narzędziami ułatwiającymi kontakty i współpracę takich zdalnie działających zespołów będą zdobywać przewagę nad konkurencją” ― powiedział Roopam Jain, główny analityk w firmie Frost & Sullivan. „Łatwość obsługi, zgodność operacyjna i wysoka jakość systemu TANDBERG Profile zapewniają doskonałe środowisko do stymulowania pracy innowacyjnych i twórczych zespołów, niezależnie od miejsca ich lokalizacji”.

System ten jest sterowany przez nowy mechanizm TANDBERG Codec C60. Model ten jest oparty na tej samej zaawansowanej technologii, co mechanizm telepresence Codec C90, przy czym pozwala na jednoczesne podłączenie maksymalnie czterech mikrofonów i czterech źródeł HD ― w tym multimediów. Umożliwia to łatwe udostępnianie prezentacji i innych multimediów w celu zapoczątkowania wymiany myśli i dyskusji.

„Codec C60 to mechanizm wideo następnej generacji  skierowany do zespołów opierających swą pracę na komunikacji wideo w rozdzielczości 1080p” ― powiedział Håkon” Dahle, główny technolog w firmie TANDBERG. „Rozwiązanie to nie tylko umożliwia  komunikację wizualną w najwyższej jakości, ale  jest także przyszłościowe. Dzięki prostym aktualizacjom oprogramowania do urządzenia C60 użytkownicy mogą mieć pewność, że zawsze uzyskają dostęp do najnowszych funkcji wideo”.System TANDBERG Profile jest już dostępny w sprzedaży. Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.TANDBERG.com.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu