Ekspansja Dachsera

Firma Dachser rozszerza działalność w Ameryce Łacińskiej i w południowo-wschodniej Azji.

W styczniu, międzynarodowy operator logistyczny, firma Dachser poszerzyła swoją sieć o dwie nowe lokalizacje: w Chile i w Tajlandii. Obie funkcjonują na zasadach spółek joint venture.

W Chile połowę udziałów w nowopowstałej spółce Dachser Chile S.A. ma Logistica Industrial S.A, jedna z najbardziej renomowanych chilijskich firm logistycznych. Na czele Dachser Chile S.A. stoją: Rolf Gremler, Dario Poblete i Martin Reichner. Zdaniem dyrektora zarządzającego Dachser, odpowiedzialnego za Air&Sea Logistics, Thomasa Reutera, współpraca z chilijskim operatorem szybko przyniesie oczekiwane korzyści: „Chile oferuje znakomite warunki ekonomiczne, dodatkowo stale inwestuje w infrastrukturę. Z naszą międzynarodową obsługą możemy dostarczać atrakcyjne rozwiązania i rozszerzyć współpracę na kraje Ameryki Łacińskiej”. Dotychczas w obu Amerykach, poza Chile, Dachser posiada oddziały w USA, Meksyku i Brazylii.

Firma Dachser rozszerzyła także swoją działalność w Azji. Poza dotychczasowymi lokalizacjami w Chinach, Indiach, Korei Południowej i na Tajwanie, w styczniu powstała nowa spółka Dachser AFL Thailand, reprezentowana przez Indian Joint Venture AFL Dachser Pvt. Ltd, z siedzibą w Bangkoku. AFL Dachser posiada 90% udziałów, reszta należy do lokalnych udziałowców. Firma zarządzają: Jittimit Somchart i Detlev Janik.

„Jesteśmy firmą międzynarodową, której doświadczenie doceniają partnerzy z tak odległych zakątków, jak Chile czy Tajlandia. Rozwój sieci w Azji i w Ameryce Łacińskiej to przede wszystkim korzyść dla naszych Klientów zarówno obecnych, jak i przyszłych. To także szansa na wzmocnienie naszej pozycji na międzynarodowym rynku logistycznym,
i poszerzenie wiedzy na temat nowych obszarów” – podkreśla Grzegorz Lichocik, Prezes Dachser w Polsce.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu