Wypełnij swoje wnętrze muzyką

przez | 27/01/2009

W aranżacji wnętrz kluczową rolę odgrywają dodatki. To one nadają przestrzeni niepowtarzalny charakter i decydują o jego klimacie. Obecnie architekci chętnie powracają do XVII wiecznych projektów mających na celu „ocieplania wnętrza” przy wykorzystaniu instrumentów muzycznych. Największą popularnością cieszą się dziś pianina i fortepiany.

Pierwsze aranżacje przestrzenne z użyciem instrumentów muzycznych pojawiły się w Europie Zachodniej już w XV w. Wraz z upływem czasu, rozwojem techniki i zmieniającą się modą zyskały one na znaczeniu jako luksusowy dodatek dekoracyjny. Dla wielbicieli eleganckich, tradycyjnych wnętrz atrakcyjnym elementem wystroju będą klasyczne pianina i fortepiany. Są pięknym i oryginalnym elementem każdego salonu, wypełnionego meblami „z duszą”. Odpowiednią ekspozycję klasycznych instrumentów gwarantują duże i przestronne pomieszczenia o stonowanej kolorystyce.

privia_px-800Instrumenty muzyczne dodają przestrzeni niepowtarzalnego charakteru. W „bezduszne” wnętrza domów i mieszkań wprowadzają ciepłą atmosferę wypełniając je równocześnie elegancką nutą. Architekci wnętrz z Europy Zachodniej doceniają te niezwykłe właściwości instrumentów muzycznych często wykorzystując je w swoich projektach. W Polsce możemy zaobserwować wzrost zainteresowania tego typu rozwiązaniami – mówi Magda Wiśniowska, Brand Manager instrumentów muzycznych CASIO.

Oprócz analogowych instrumentów, dopasowanych do klasycznego wnętrza, coraz większą popularnością cieszą się urządzenia cyfrowe, idealnie komponujące się z nowoczesną przestrzenią. Pianina cyfrowe doskonale sprawdzają się w minimalistycznych, modernistycznych przestrzeniach. Architekci wnętrz często wykorzystują je w projektach, w których przeważa metal, szkło i proste formy. Producenci coraz większą wagę przywiązują do ich designu i prześcigają się w propozycjach oryginalnych rozwiązań. Dla przykładu, popularne marki Privia czy Celviano, dostępne są w wielu wersjach wykończenia np. kilku odcieniach brązu, szarości, czerni czy bordo. W szerokiej ofercie produktów marki Casio znajdują się pianina w obudowie imitującej drewno w kilku odcieniach brązu, od bardzo jasnych w kolorze brzozy, po miodowe, aż do ciemnych, prawie czarnych.

Wnętrza, w których znajdują się instrumenty muzyczne zyskują zupełnie nowy wymiar, więc przy dekorowaniu wnętrz warto zwrócić uwagę na tego typu dodatki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.