WD prezentuje pierwszy na rynku 2-terabajtowy dysk twardy

Energooszczędne, chłodne i ciche dyski WD Caviar® Green są najpojemniejszymi dyskami twardymi na rynku

Firma WD (NYSE: WDC) zaprezentowała dzisiaj pierwszy 2-terabajtowy (TB) dysk twardy. Jest to dysk o największej pojemności na świecie i należy do przyjaznej środowisku rodziny cichych i chłodnych dysków WD® Caviar® Green. Najnowszy z 3.5-calowych produktów oparty jest na technologii 500 GB/talerz (gęstość zapisu 400 Gb/cal2) oraz 32 MB cache, która umożliwia produkcję dysków o pojemności sięgającej 2 TB.

“ Część dostawców wciąż zastanawia się czy klient końcowy kupiłby dysk o pojemności 1 TB a tymczasem już 10% całkowitej sprzedaży 3.5-calowych dysków stanowią produkty o pojemności równej lub większej 1 TB. Pozwalają one na obsługiwanie aplikacji wideo i przechowywanie ciągle powiększających się kolekcji multimediów,” powiedział Mark Geenen, prezes Trend Focus. W zewnętrznych rozwiązaniach do przechowywania danych często stosuje sie dyski o dużych pojemnościach, umożliwiając szybkie i proste zarządzanie kolekcjami multimedialnymi.

W rodzinie dysków zewnętrznych WD My Book® po raz pierwszy zastosowano dyski WD Caviar Green 2 TB. WD Caviar Green jest jedną z najbardziej udanych linii produktowych w ostatnich latach. Wraz z trzecią generacją technologii GreenPower i 2 TB pojemności dyski z tej linii są niezawodnym miejscem do przechowywania plików i grafik wysokiej jakości. WD Caviar Green zostały zaprojektowane z myślą o zastosowaniu w zewnętrznych dyskach twardych z interfejsami USB, FireWire®/eSATA, komputerach, stacjach roboczych i środowiskach RAID.

“Oszczędność energii bez poświęcania pojemności – tego właśnie oczekują i wymagają przedsiębiorstwa i klienci indywidualni. Wraz z wypuszczeniem nowego dysku WD Caviar Green 2 TB klienci otrzymują dodatkową ilość powierzchni do obsługi wysoce zaawansowanych programów i mediów HD przy zużyciu mniejszej ilości energii niż w przypadku konkurencyjnych produktów o podobnej prędkości i możliwościach,” powiedział Jim Morris, wiceprezes i menadżer ds. systemów klienckich WD.

Chłodne i ciche dyski twarde o solidnej architekturze

W dyskach WD Caviar Green 1.5 TB i 2 TB zastosowano wiele technologii, dzięki którym osiągnęły imponującą prędkość, pojemność i wydajność. Wśród nich znajdują się: StableTrac – tłumi wibracje i zapewnia stabilną pracę talerzy podczas operacji zapisu i odczytu; IntelliPower – czuwa nad dopasowaniem prędkości obrotowej, szybkości transferów i algorytmów cache’owania w celu zapewnienia zarówno oszczędności energii, jak też wydajności; IntelliSeek – oblicza optymalny czas przemieszczania głowic, redukując hałas, wibracje i zużycie prądu; oraz technologia NoTouch ramp load, która utrzymuje głowicę zapisującą z dala od powierzchni dysku, co zapewnia mniejsze zużycie zarówno głowicy, jak talerzy i większe bezpieczeństwo dysku w trakcie transportu.

Ceny i dostępność

WD Caviar Green 2 TB będzie dostępny pod koniec miesiąca u wybranych resellerów i dystrybutorów. Sugerowana cena za WD Caviar Green 2 TB (model WD20EADS) wynosi 880 zł. Więcej informacji o dyskach WD Caviar Green jest dostępnych na stronie firmy pod adresem http://wdc.com/en/products/Products.asp?DriveID=576

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu