Lupiko.pl – wyszukiwarka stron dla dzieci

przez | 27/01/2009

Lupiko.pl to pierwsza w polskim Internecie bezpieczna wyszukiwarka stron dla dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 15 lat oraz ich rodziców/opiekunów.

Średnia wieku, w którym dzieci zaczynają korzystać z komputera i Internetu stale maleje. Przy komputerze zasiadają już dzieci w wieku przedszkolnym i często natrafiają na strony dedykowane wyłącznie osobom dorosłym. W sieci powstaje coraz więcej serwisów rozrywkowo – edukacyjnych adresowanych dzieciom, lecz ich autorzy zapominają o względach bezpieczeństwa wymagając na przykład danych osobowych czy zdjęć młodych Internautów. Zdarzają się również przypadki kierowania z „dziecięcych stron” do nieodpowiednich treści i witryn.

Co można znaleźć w wyszukiwarce www.Lupiko.pl?

Wyszukiwarka Lupiko.pl stworzona została z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych użytkowników Internetu. Lupiko.pl działa na podobnej zasadzie jak powszechnie znane i funkcjonujące w Internecie wyszukiwarki dla dorosłych. Jednak, co bardzo ważne, korzystając  z wyszukiwarki Lupiko.pl dziecko nie trafi przypadkowo, ani celowo na stronę o nieodpowiednich lub niezrozumiałych treściach. Lupiko.pl to bezpieczne miejsce, w którym dziecko może miło spędzić czas bawiąc się i  ucząc, rozwijając swoją wyobraźnię oraz wiedzę dotyczącą przestrzeni wirtualnej. Dzięki odwiedzanym stronom na Lupiko.pl poznawanie kształtów,  kolorów i cyfr może być łatwiejsze. Pod adresem Lupiko.pl dzieci znajdą m.in.: szeroką gamę rozmaitych gier (zręcznościowe, przygodowe, pamięciowe, logiczne), puzzle, kolorowanki, bajki, filmy, piosenki, dyktanda, strony językowe itp. Rodzice/opiekunowie mogą być spokojni o rodzaj treści prezentowanych najmłodszym.

Jak działa wyszukiwarka Lupiko.pl?

Wyszukiwarka Lupiko.pl ma przyjazną szatę graficzną, jest dostosowana do percepcji dziecka i łatwa w obsłudze. Dzieci intuicyjnie uczą się korzystania z jej zasobów dzięki czemu łatwiej poruszają się w Sieci. Wyszukiwarka umożliwia przeglądanie stron internetowych, jak również ich ocenianie. Każdy użytkownik może dodać swoje uwagi odnośnie strony lub zgłosić nieprawidłowości. Nieoceniona jest tutaj rola rodzica/opiekuna jako przewodnika po świecie wirtualnym. Każda ze stron internetowych jest pozycjonowana pod względem trafności szukanego słowa.

Rodzic/opiekun czy dziecko może dodać nową witrynę do wyszukiwarki Lupiko.pl, dzięki czemu jej zasoby stale zwiększają się. Każda z nowo dodanych stron internetowych podlega weryfikacji pod względem treści i zawartości. Zespół Lupiko.pl każdego dnia dokonuje selekcji nowo dodanych stron, czuwa nad bezpieczeństwem i przepływem informacji. Autorzy wyszukiwarki Lupiko.pl unikają stosowania gotowych filtrów czy mechanizmów działających z automatu wychodząc z założenia, że najlepszym filtrem jest żywy człowiek, a gotowe mechanizmy bywają zawodne.

Zaufali nam!

Wyszukiwarka Lupiko.pl cieszy się coraz większą popularnością oraz zaufaniem wśród dzieci i rodziców. W swoich zasobach posiada również wartościowe strony informacyjne i produktowe dla rodziców. Lupiko.pl znajduje także poparcie wśród grona pedagogicznego i instytucji edukacyjnych. Coraz więcej szkół poleca oraz dodaje wyszukiwarkę Lupiko.pl na swoje strony internetowe. Dzięki współpracy z prasą (publikacja w Magazynie Odlotowe Agentki: http://www.lupiko.pl/lupiko_oa.jpg), telewizją (Spot TV emitowany w TV MiniMini i TV Zig Zap: http://www.lupiko.pl/spot_lupiko_small.wmv),  i radiem (audycja w Polskim Radiu: http://www.lupiko.pl/preuro.mp3), logo Lupiko.pl jest rozpoznawalne i kojarzone z bezpiecznym miejscem dla dzieci i młodzieży w Sieci.

Plany na przyszłość

Wyszukiwarka Lupiko.pl stale się rozwija, zdobywa coraz szerszą rzeszę zwolenników, dociera do coraz większej grupy użytkowników, organizuje nowe akcje w postaci np. ciekawych konkursów dla najmłodszych z nagrodami.

Dziecko, rodzic/opiekun odwiedzający stronę Lupiko.pl codziennie znajdzie nowe interesujące i bezpieczne treści.

Wszystkim użytkownikom Lupiko.pl życzymy udanego i bezpiecznego surfowania po Internecie.

Zespół  Lupiko.pl