Drukuj mniej i oszczędzaj dzięki nowej serii monochromatycznych drukarek laserowych i urządzeń wielofunkcyjnych firmy Lexmark

Firma Lexmark International zaprezentowała nową linię monochromatycznych drukarek laserowych i urządzeń wielofunkcyjnych Lexmark 650, wyposażonych w zaawansowane funkcje ułatwiające optymalizację zadań, oszczędność kosztów i zmniejszenie wpływu na środowisko naturalne.

„Rozwiązania Lexmarka wspomagające obieg dokumentów, pomagają wielu wiodącym bankom, sieciom handlowym, oraz farmaceutycznym zwiększać efektywność przy jednoczesnym obniżaniu kosztów” – mówi Marty Canning, wiceprezes firmy Lexmark i prezes działu Printing Solutions and Services Division – „Z dumą przedstawiamy nową serię innowacyjnych produktów, dzięki którym dostosowane do indywidualnych wymagań rozwiązania Lexmarka będą jeszcze lepiej odpowiadały potrzebom klientów.”

Seria Lexmark 650 oferuje innowacyjną technologię druku szóstej generacji i szereg rozwiązań zaprojektowanych z myślą o wieloletniej, niezawodnej pracy oraz prędkości druku, przy jednoczesnym zagwarantowaniu jego najwyższej jakości. Urządzenia z linii Lexmark 650 umożliwiają korzystanie nawet ze sprawiających zwykle sporo trudności nośników, takich jak etykiety, karton czy papier o niższej jakości.

Projektując serię Lexmark 650 nie pominięto również kwestii ochrony środowiska. W  nowych urządzeniach zastosowano szereg rozwiązań proekologicznych, takich jak pozwalający oszczędzać papier wbudowany mechanizm druku dwustronnego, tryb Eco zmniejszający zużycie energii czy tryb Quiet obniżający poziom wytwarzanego hałasu. Seria wyróżnia się również największą w swojej klasie(1) pojemnością kaset z tonerem, z możliwością zastosowania wysoko wydajnych tonerów, pozwalających zadrukować nawet 36000 stron(2), co przekłada się na  rzadszą ich  wymianę. Zastosowanie kaset z tonerem o wysokiej wydajności oznacza również niższy koszt wydruku jednej strony.

Aby zagwarantować użytkownikom komfort nieprzerwanej pracy, Lexmark oferuje roczną gwarancję z naprawą u klienta oraz usługę typu „next business day” – czyli serwis następnego dnia roboczego, po przyjęciu zgłoszenia(3).

Dodatkowo, urządzenia z rodziny Lexmark 650 wyposażone są w zaawansowane mechanizmy bezpieczeństwa. Użytkownikom zaoferowano  zabezpieczenia sieciowe  oraz kontrolę dostępu, umożliwiające profilaktykę potencjalnych zagrożeń i ochronę poufnych informacji przed niezamierzonym wyciekiem danych. Urządzenia serii Lexmark 650 udostępniają ponadto  klawiaturę alfanumeryczną, pozwalającą łatwo wprowadzać kody dostępu, a także  funkcje szyfrowania i czyszczenia dokumentów w pamięci.


Urządzenia wielofunkcyjne serii Lexmark X650 – Kombajny „szyte na miarę”

Zespoły wykorzystujące w codziennej pracy szereg funkcji kopiowania, faksowania i skanowania dokumentów w pełni zadowoli seria X650 nowej linii monochromatycznych laserowych urządzeń wielofunkcyjnych, łącząca w przystępnej cenie bogate funkcjonalności z niewielkimi gabarytami modeli.

Wszystkie urządzenia wielofunkcyjne serii Lexmark X650 wyposażone są w możliwość druku dwustronnego i mogą korzystać ze zintegrowanego pakietu Lexmark Embedded Solutions Framework. Pakiet umożliwia  zindywidualizowane lub odpowiadające potrzebom rozmaitych branż rozwiązania, upraszczające procesy obiegu papierowych dokumentów. Urządzenia z linii Lexmark X650 wyposażone są również w kolorowy ekran dotykowy e-Task, dzięki któremu złożone, wieloetapowe procesy wymagają jedynie dotknięcia jednej ikonki. Istnieje również możliwość dopasowania funkcji ekranu e-Task do indywidualnych potrzeb za pomocą nowego rozwiązania Lexmark MyMFP.

Lexmark X651de i X652de

Modele Lexmark X651de i X652de drukują i kopiują dokumenty z szybkością do 43 stron na minutę (4), skanowanie odbywa się z szybkością do 53 stron na minutę. Model Lexmark X652de wyposażony jest również w funkcję faksu. Obsługę urządzenia znacznie ułatwia 7-calowy kolorowy ekran dotykowy e-Task. Ceny tych modeli zaczynają się od 4939 zł(5).

Lexmark X654de i X656dte

Modele Lexmark X654de i X656dte wyposażone są w jednoprzebiegowy, dwustronny skaner, który zapewnia zwiększoną szybkość druku i kopiowania – do 53 stron na minutę(4). Zastosowano w nich również większy, 9-calowy kolorowy ekran dotykowy e-Task. Modele te wyposażone są w wysokowydajną kasetą drukującą, wystarczającą na 18000 stron2 i umożliwiają korzystanie z innych wysokowydajnych kaset Lexmark, pozwalających na pokrycie drukiem 36000 stron(2). Standardowym wyposażeniem modelu Lexmark X656dte jest twardy dysk o pojemności 80 GB i dodatkowa szuflada na papier. Ceny tych modeli zaczynają się od 8025 zł(5).

Lexmark X658dme, X658dfe, X658dtme i X658dtfe

Urządzenia Lexmark X658 stanowią atrakcyjną alternatywę dla kopiarek biurowych, zapewniając szybkość druku, kopiowania lub skanowania do 53 stron na minutę(4). W zależności od modelu mogą posiadać zintegrowane opcje wykańczania dokumentów i podajniki papieru o pojemności nawet do1750 arkuszy. Mechanizmy obróbki dokumentów i podawania papieru są wstępnie skonfigurowane, co ułatwia instalację urządzeń. Ceny tych modeli zaczynają się od 12350 zł(5).

Drukarki serii Lexmark T650

Drukarki serii Lexmark T650 wyróżniają się najszerszymi w swojej klasie możliwościami obsługi papieru i największą pojemnością podajników1. Lexmark T650n jest również najcichszą drukarką w swojej klasie. Tryb Quiet umożliwia dodatkowe obniżenie natężenia emitowanego hałasu.

Modele Lexmark T652n i T654n umożliwiają optymalizację procesu drukowania dzięki funkcjom analizy wielkości i złożoności dokumentów i automatycznego wyliczania optymalnej szybkości. Ta funkcja zapewnia szybszy wydruk pierwszej strony dla krótkich dokumentów i większe tempo wydruku poszczególnych stron przy dłuższych dokumentach.

Lexmark T650n, T650dn i T650dtn

Modele Lexmark T650 są doskonałym rozwiązaniem dla średniej wielkości grup roboczych. Drukarki Lexmark T650n, T650dn i T650dtn drukują z szybkością do 43 stron na minutę4 i są oferowane z kasetą drukującą o wydajności 7000 stron(2) w cenach od 2282 zł(5).

Lexmark T652n, T652dn i T652dtn

Drukarki Lexmark T652 odznaczają się większym tempem druku, do 48 stron na minutę(4). Modele Lexmark T652dn i T652dtn wyposażone są w mechanizm druku dwustronnego, który pozwala ograniczyć zużycie papieru i zredukować koszty. Drukarki Lexmark T652 oferowane są z kasetą drukującą o wydajności 10000 stron(2). Dla zmniejszenia kosztów wydruku strony można zastosować firmowane przez Lexmark kasety zapewniające zadrukowanie 25000 stron. Ceny tych modeli zaczynają się od 2935 zł(5).

Lexmark T654n, T654dn i T654dtn

Modele Lexmark T654 wyposażono w pakiet elastycznych rozwiązań Lexmark Embedded Solutions Framework, umożliwiający optymalizację procesu drukowania i usprawnienie procesu obiegu dokumentów. Drukarki te posiadają dwukrotnie większą pamięć o pojemności 256 MB oraz procesor pracujący z szybkością 600 MHz. Modele Lexmark T654dn i T654dtn mają także wbudowany mechanizm druku dwustronnego. Wszystkie drukarki Lexmark T654 drukują z szybkością do 53 strony na minutę(4), oferowane są z kasetą drukującą o wydajności 10000 stron(2) i umożliwiają wykorzystanie wysoko wydajnych kaset wystarczających na zadrukowanie nawet 36000 stron(2) przy obniżonym koszcie wydruku. Modele Lexmark T654 dostępne są w cenach od 3589 zł(5).

Nowe monochromatyczne drukarki laserowe i urządzenia wielofunkcyjne Lexmark dostępne będą u dystrybutorów firmy Lexmark.

***

(1) Klasa, do której należy seria Lexmark T650, obejmuje jednofunkcyjne monochromatyczne drukarki laserowe A4 o wydajności od 45 ppm. Klasa, do której należy seria Lexmark X650 obejmuje monochromatyczne laserowe urządzenia wielofunkcyjne A4 o wydajności od 45 ppm.

(2) Średnia wydajność kaset przy druku w czerni określona zgodnie z normą ISO/IEC 19798.

(3) Patrz szczegółowe warunki gwarancji.

(4) Liczba stron na minutę dla formatu A4.

(5) Wszystkie podane ceny są sugerowanymi cenami detalicznymi brutto w złotówkach – rzeczywiste ceny mogą być inne.

Ceny, możliwości i parametry mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Rzeczywista liczba wydrukowanych stron może być inna od podanej w oparciu o testy ISO.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu