Nowa witryna Renault Sport dla Renault UK przygotowana przez zespół MakoLab S.A.

przez | 26/01/2009

MakoLab kontynuuje udaną współpracę z koncernem Renault-Nissan poza granicami Polski. Po dużym sukcesie jakim okazała się wykonana przez MakoLab główna witryna Renault UK – jedna z największych witryn koncernu Renault-Nissan w Europie – przyszedł czas na odświeżenie sportowego wizerunku brytyjskiej części koncernu.

Przygotowana w MakoLab witryna (www.renaultsport.co.uk) promuje sportowy wizerunek Renault na Wyspach. Na stronie miłośnicy sportów motorowych znajdą mnóstwo informacji na temat wyczynowych wersji poszczególnych modeli koncernu, a także filmy, zdjęcia, relacje z imprez sportowych w których biorą udział samochody Renault. Nie zabrakło również rozwiązań budujących relacje z miłośnikami wyścigów i rajdów.

Zleceniodawca postawił bardzo wysokie wymagania przed zespołem programistów. Witryna powstała od początku z wykorzystaniem technologii ASP.NET 2.0 na platformie CMS autorstwa MakoLab. Zleceniodawca ma możliwość pełnej administracji witryny z poziomu przeglądarki. Treść wyświetlana w urządzeniach mobilnych wykorzystuje zoptymalizowane pod ich kątem szablony.