NEC zaprezentował autorskie rozwiązania venue management na poznańskiej Budmie

przez | 26/01/2009

NEC – dostawca kompleksowych rozwiązań venue management, jednego z najbardziej cenionych systemów zarządzania obiektami sportowymi – był jednym z uczestników merytorycznych IV edycji Centrum Budownictwa Sportowego. Spotkanie odbyło się w Poznaniu w ramach Międzynarodowych Targów Budownictwa BUDMA 2009.

W dniach 20-23 stycznia stolica Wielkopolski gościła blisko dwa tysiące przedsiębiorców związanych z sektorem budowlanym. Kilkadziesiąt tysięcy ludzi odwiedziło jedne z największych targów branżowych w tej części Europy. W ramach BUDMA 2009 miało miejsce spotkanie IV Centrum Budownictwa Sportowego, na którym dyskutowano o możliwościach zastosowania nowych technologii w obiektach sportowych. Konferencja była wspólnym projektem Polskiego Klubu Infrastruktury Sportowej i Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Podczas cieszących się sporym zainteresowaniem obrad Centrum, zaprezentowało najnowsze rozwiązania materiałowe, technologiczne i konstrukcyjne. Jedną z firm, które zaprezentowały swoje rozwiązania i wdrożenia był NEC, oferujący uznany na całym świecie system venue management do zarządzania infrastrukturą teleinformatyczną między innymi dużych obiektów sportowych. Zintegrowane systemy zarządzania już od lat z powodzeniem znajdują zastosowanie na największych obiektach sportowych na całym świecie. System venue management powinien być podstawowym narzędziem każdego operatora dużego obiektu sportowego, takiego jak stadion czy hala, spinającym w jednorodny ekosystem wszystkie funkcjonalności obiektów i komunikującym je ze sobą. Rozwiązania venue management umożliwiają m.in.:

  • pełną integrację systemów audio, wideo, teleinformatycznych i telekomunikacyjnych na obszarze całego obiektu,
  • poprawę bezpieczeństwa i kontroli wejść poprzez zastosowanie zaawansowanego monitoringu oraz bezprzewodowych kart identyfikacyjnych SmartCard,
  • zarządzanie wielkopowierzchniowymi ekranami, cyfrowymi mediami oraz aplikacjami telewizji internetowej IPTV,
  • tworzenie interaktywnych systemów multimedialnych z elementami Web 2.0 umożliwiających generowania treści przez użytkowników.

„Venue management to przyszłość każdego obiektu sportowego, który ma aspiracje by na swoim terenie gościć najbardziej wymagające wydarzenia sportowe. Systemy zarządzania infrastrukturą stadionów i hal sportowych mają szerokie zastosowanie w Europie Zachodniej. Liczymy, że venue management znajdzie również wielu odbiorców w Polsce. Szczególnie, że aktualnie na terenie naszego kraju jest intensywnie rozbudowywana infrastruktura sportowa w związku z planowanym mistrzostwami EUROBASKET 2009 oraz EURO 2012” – powiedział Tomasz Rak, Dyrektor ds. Rozwoju w firmie NEC.

Rozwiązania venue management przyczyniają się do zwiększenia atrakcyjności każdego wydarzenia, jakie ma miejsce na danym obiekcie, wpływają też na poprawę bezpieczeństwa zgromadzonych widzów oraz dają niemal nieograniczone możliwości marketingowe. Zintegrowane systemy teleinformatyczne i audiowizualne to ogromna szansa dla potencjalnych reklamodawców, chcących w pełni skorzystać z wartości marketingowe największych wydarzeń sportowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.