Bezprzewodowy router Gigabit N od TRENDnet

TRENDnet, producent przewodowych i bezprzewodowych rozwiązań sieciowych wypuścił na rynek nowy router o symbolu TEW-639GR. Rozwiązanie pracuje w sieci bezprzewodowej standardu 802.11n (draft) z prędkością 300Mb/s. Dedykowane jest dla klientów SOHO.

Bezprzewodowy router Gigabit N posiada certyfikat Wi-Fi Alliance, który zapewnia najwyższy poziom: współdziałania produktów z rozpiętą listą urządzeń z branży, zabezpieczenia protokołów i kompatybilność z bezprzewodowymi produktami wcześniejszych standardów 802.11b i 802.11g. Również produkt oznaczony jest etykietą EnergyStar. Produkty TRENDnet oznaczone logiem Energy Star używają wydajnych zewnętrznych zasilaczy. Te oszczędne zasilacze redukują ilość zużycia energii o średnio 30%, kiedy porównamy do produktów nie certyfikowanych.

Bezprzewodowy router Gigabit 300Mb/s N oferuje nieprześcignioną, bezprzewodową prędkość, pokrycie i solidność (14-krotnie większą prędkością i 6-krotnie większe porycie w porównaniu do połączenia bezprzewodowego standardu g*). Jednocześnie można przetwarzać strumieniowo media HD, pobierać pliki, surfować po Internecie i grać w gry, wykorzystując prędkość Gigabit Wireless N. Posiada wszystkie porty gigabitowe, które umożliwiają pracę z prędkością 1000Mb/s. Zastosowanie technologii zaawansowanych anten Multiple Input Multiple Output (MIMO) eliminuje martwe punkty w sieci bezprzewodowej. Obsługuje najnowsze szyfrowanie Wi-Fi oraz wpiera technologię Wireless Protected Setup (WPS), która umożliwia szybkie zabezpieczenie twojej sieci bezprzewodowej jednym wciśnięciem przycisku. Router wyposażony jest w manualny przełącznik do włączenia/wyłączenia sygnału bezprzewodowego, który chroni Twoje dane. TEW-639GR uzbrojony jest w Firewall: NAT i SPI oraz może ograniczyć dostęp do Internetu, wykorzystując filtrację URL czy adresów MAC. Pracuje z systemami operacyjnymi: Windows 95/98/NT/2000/XP/2003 Server/Vista, Linux i Mac.

Łatwe ustawienia bezprzewodowego routera Gigabit N przez przeglądarkę internetową. Cała jednostka jest w kolorze czarnym, wygląda ładnie i atrakcyjnie. TEW-639GR jest gotowy do użycia zaraz po rozpakowaniu, nie ma kłopotów ze sterownikami, nie wymaga instalacji oprogramowania.

Producent udziela 3-letniej gwarancji. W Stanach Zjednoczonych produkt kosztuje w granicach: 113 USD. W Polsce dostępny od końca stycznia dla klientów i partnerów TRENDnet.

Zawartość opakowania:

  • TEW-639GR
  • Wielojęzyczny przewodnik szybkiej instalacji
  • Płyta CD (User’s Guide)
  • Kabel Ethernet Kat. 5 (1.5m)
  • Zasilacz (12V DC, 1A)

Więcej informacji na stronie: http://www.trendnet.com.pl/products/TEW-639GR.htm

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu