5 % rabatu od Arcusa na markowe risografy EZ-570

Spółka ARCUS, wyłączny przedstawiciel marki RISO w Polsce wprowadził jednorazową zniżkę na risografy. Promocja obowiązuje do końca lutego 2009 r.

Wysokowydajny, cyfrowy, wielofunkcyjny – to cechy, które doskonale określają risograf. Urządzenie drukujące, które wypełnia lukę pomiędzy kopiarką lub drukarką a offsetem. Risograf radzi sobie przy większych nakładach, które są zbyt duże dla kserografu, a jeszcze mało opłacalne dla offsetu – jest to przedział od 20 do 4000 wydruków lub kopii.

Od dziś do końca lutego 2009 jest okazja zakupu jednego z modeli risografów (RISO EZ – 570) w niższej cenie.

Technologia risografii znajduje szerokie zastosowanie wszędzie tam, gdzie trzeba oszczędzać czas i obniżać koszty druku. Można używać go do produkcji m.in. ulotek reklamowych, PIT-ów, instrukcji, toreb papierowych, biuletynów, kalendarzy, kopert firmowych, podręczników, map, recept, biletów czy kart parkingowych.

Najczęściej risografy wspierają zadania agencji reklamowych, działów marketingu, urzędów skarbowych, fundacji, partii politycznych, szkół czy biur podróży.

Risograf skanuje, tworzy matryce i drukuje – cały proces trwa 17 sekund. Urządzenie jest szybkie, łatwe w obsłudze i ekonomiczne. Jednocześnie jest wytrzymałe jak maszyna offsetowa. Wiele risografów zrobiło ponad 15 000 000 kopii, co gwarantuje pełną wydajność przez całe lata.

Łącząc risograf z komputerem kompatybilnym z IBM PC lub MAC można uzyskać pełny cyfrowy system druku. Dzięki temu, przy pomocy bezstopniowych półtonów szarości urządzenie drukuje również zdjęcia.

W risografie mogą być stosowane różne rodzaje papieru – kserograficzny, offsetowy i powtórnie przetworzony, o gramaturze od 46 do 210 g/m3. Emulsyjne farby używane do druku składają się w 50-70% z wody. W momencie gdy woda się ulotni, pozostaje tylko 30-50% farby. Dzięki temu obraz jest trwały i nie rozmazuje się.

Podkreślenia wymaga fakt, że risograf jest urządzeniem ekologicznym. Nie wydziela ozonu i żadnych chemikaliów. Zużywa mało prądu i nie wydziela ciepła.

Japońska korporacja RISO Kagaku jest prekursorem i światowym liderem w zakresie technologii cyfrowego powielania. Arcus reprezentuje  koncern w pełnym zakresie usług: od przedsprzedażowych – konsulting biznesowy, doradztwo, testy, instalacje pilotażowe poprzez realizacje projektów – dostawy urządzeń i oprogramowania, preinstalacja, konfiguracja w środowisku informatycznym, testy rozruchowo-produkcyjne, kończąc na usługach posprzedażowych, m.in. serwis, rozbudowa i zarządzanie pracą systemów.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu