Statuetki „Kryształowego Dewelopera” i „Kryształowych Apartamentów” za 2008 rok rozdane

przez | 23/01/2009

Magazyn „Apartamenty i Mieszkania” po raz drugi nagrodził najlepszych deweloperów i najbardziej luksusowe inwestycje w Polsce. Główną nagrodzę zdobyła firma TS Invest – Tesoro Sp. z o.o. za inwestycję Tesoro Ivory Residences w Suchym Dworze koło Gdyni.

Finał konkursu „Kryształowe Apartamenty 2008” odbył się 15 stycznia 2009 r. w warszawskim Businessman Institute. Uroczystą galę poprowadził Artur Andrus. W tym roku magazyn „Apartamenty i Mieszkania” wspólnie z firmą Barlinek SA nagrodził także najlepsze apartamenty pokazowe w inwestycjach deweloperskich oraz ich projektantów. Zwycięzcą w tej kategorii została firma Orco Property Group nagrodzona za apartament pokazowy w inwestycji Mokotowska 59 w Warszawie.

Celem konkursu jest promocja inwestorów działających na polskim rynku budownictwa mieszkaniowego, którzy dbają zarówno o jakość realizowanych inwestycji, wysoki standard wykończenia, jak i zewnętrzny wizerunek firmy. Jury przyznając nagrody bierze także pod uwagę wkład deweloperów w rozwój miast poprzez poszukiwanie nowych terenów budowlanych podnoszących jakość istniejącej przestrzeni miejskiej oraz dbałość i spójność architektoniczną zrealizowanych projektów.

Współorganizatorem konkursu w tym roku jest firm Barlinek SA.

Sponsorami gali były m.in. firmy: Kryształ S.C., Fine Wine & Spirits, Dilmah, LeDuvel, Asco, Biuro Kwiatowe Holandia, Menbur i Jolexis.

Patroni medialni: miesięczniki „Villa” i „Businessman.pl” oraz portale Oferty.net i Deccoria.pl.

Tytuł i statuetkę „Kryształowych Apartamentów 2008” za najbardziej luksusowe inwestycje w sześciu regionach Polski otrzymały następujące firmy:

 • na Mazowszu – firma GTC Konstancja Sp. z o.o. za stworzenie spójnej koncepcji architektonicznej Osiedla Konstancja w Konstancinie-Jeziornej, nawiązującej do architektury Konstancina i dziewiętnastowiecznej idei miasta-ogrodu.
 • na Dolnym Śląsku – firma Ghelamco Poland za ciekawą formę architektoniczną, wysoką jakość wykończenia i prestiżową lokalizację Rezydencji Tumskiej we Wrocławiu.
 • w Małopolsce – firma KCI Łobzów Sp. z o.o. za nawiązanie do najlepszych wzorców polskiej architektury przedwojennej oraz wysoką jakość wykończenia części wspólnych w Krakowskiej Kamienicy Herbowej „Wrocław”.
 • w Małopolsce – przyznano również wyróżnienie dla firmy Verona Building Sp. z o.o. za bardzo dobry układ funkcjonalny mieszkań, prestiżową lokalizację i połączenie wysokiej jakości wykończenia z przystępną ceną zakupu w inwestycji Tarasy Verona.
 • w województwie warmińsko-mazurskim – ARNA Sp. z o.o. za inwestycję Mazury Residence w Grajewie – pierwszego w Polsce osiedla typu Airpark&Marina wpisanego w nurt architektury organicznej oraz za zastosowanie nowatorskich rozwiązań technologicznych.
 • na Pomorzu Zachodnim – SGI Baltis Sp. z o.o. za wysoki standard budynków, atrakcyjną formę przestrzenną i wysoką jakość wykończenia elewacji w inwestycji Garden House w Szczecinie.
 • w województwie pomorskim – EKOLAN SA za realizację koncepcji architektury wpisanej w krajobraz oraz dbałość o komfort mieszkańców w inwestycji Apartamenty Na Polanie w Gdyni.
 • Grand Prix „Kryształowe Apartamenty 2008” za najbardziej luksusową inwestycję w Polsce. Jury przyznało jedno wyróżnienie i jedną nagrodę główną. Wyróżnienie otrzymała firma Orco Property Group za stworzenie luksusowego budynku Mokotowska 59, w którym umiejętnie połączono nowoczesne technologie z klasycznymi wzorcami architektonicznymi oraz harmonijne wkomponowanie kamienicy w śródmiejską zabudowę.

Statuetkę „Kryształowych Apartamentów 2008” i tytuł najbardziej luksusowej inwestycji w Polsce otrzymuje firma TS Invest – Tesoro Sp. z o.o. za najwyższą jakość wykończenia, spójną koncepcję architektoniczną i stworzenie bogatej oferty usług dla mieszkańców inwestycji Tesoro Ivory Residences w Suchym Dworze koło Gdyni.

Tytuł i statuetkę „Kryształowego Dewelopera 2008” otrzymały następujące firmy:

 • Archicom Sp. z o.o. za dynamiczny rozwój na rynku nieruchomości we Wrocławiu, duży wkład w rozwój przestrzeni miejskiej i dbałość o wizerunek firmy.
 • ARNA Sp. z o.o. za stworzenie wyjątkowej oferty na rynku nieruchomości w Polsce oraz spójnej koncepcji architektonicznej osiedla wpisanego w mazurski krajobraz.
 • Grupa Buma za ciekawe rozwiązania architektoniczne i wykorzystanie nowoczesnych technologii w budownictwie.
 • Dom Development SA za stworzenie szerokiej i bogatej oferty nieruchomości oraz rozszerzenie działalności poza stołeczny rynek deweloperski.
 • Echo Investment SA za doskonałe rozwiązania architektoniczne realizowanych inwestycji oraz dbałość o zewnętrzny wizerunek firmy.
 • Ekolan SA za dynamiczny rozwój na pomorskim rynku nieruchomości oraz wysokie standardy obsługi klienta.
 • Ghelamco Poland za nowatorskie podejście do planowania przestrzeni miejskiej, stworzenie nowej marki Ghelamco Residential oraz wybudowanie pierwszych w Polsce soft loftów.
 • L & S Homes Sp. z o.o. za korzystną relację ceny do standardu wykończenia w inwestycji Villa Jagiełły i wysoki standard obsługi klienta.
 • Marvipol Development za wysoką jakość inwestycji, pozyskiwanie prestiżowych lokalizacji oraz dbałość o komfort mieszkańców.
 • Religa Development Group za dbałość o wysoki standard wykończenia budynków i konsekwentne rozwijanie firmy.
 • SEI Group za ekologiczne i nowatorskie rozwiązania zastosowane w realizowanej inwestycji oraz stworzenie luksusowej oferty dostosowanej do potrzeb indywidualnego klienta.
 • SGI Baltis Sp. z o.o. za zdobycie znaczącej i stabilnej pozycji na polskim rynku deweloperskim i dbałość o wizerunek firmy.
 • TS Invest – Tesoro Sp. z o.o. za stworzenie wyjątkowej oferty na polskim rynku nieruchomości.
 • Verona Building Sp. z o.o. za bardzo dobrą kampanię informacyjno-marketingową, działania na rzecz kultury oraz przeniesienie na polski grunt włoskich wzorców architektonicznych.
 • Wilanów Investment Sp. z o.o., członek grupy kapitałowej PKO Inwestycje Sp. z o.o. za duży wkład w kształtowanie przestrzeni miejskiej Miasteczka Wilanów i wysoki standard inwestycji.

W tym roku magazyn „Apartamenty i Mieszkania” wspólnie z firmą Barlinek SA nagrodził także najlepsze apartamenty pokazowe. Nagrodę główną otrzymała firma Orco Property Group za apartament pokazowy w inwestycji Mokotowska 59 w Warszawie – za elegancki i nowoczesny styl apartamentu zaprojektowanego przez Katarzynę Czapską.

Wyróżnienie od Barlinek SA otrzymała firma Virke Sp. z o.o. za apartament pokazowy na Osiedlu Nowa Malta w Poznaniu – za funkcjonalne, nowoczesne i niedrogie rozwiązanie architektoniczne na małym metrażu. Apartament pokazowy zaprojektowała projektant Adrianna Dyczkowska.

Przyznano jeszcze jedno wyróżnienie magazynu „Apartamenty i Mieszkania” dla firmy Capital Art Apartments Sp. z o.o. za apartament pokazowy w inwestycji Capital Art Apartments w Warszawie – za koncepcję wnętrza nowoczesnego i komfortowego, o funkcjonalnym układzie pomieszczeń oraz zastosowanie naturalnych materiałów. Apartament pokazowy zaprojektowała pracownia OUT & IN Studio Architektury Wnętrz i Ogrodów.