Riverbed przejmuje Mazu Networks i umacnia się na pozycji lidera w dziedzinie optymalizacji sieci WAN

przez | 23/01/2009

Oprogramowanie Mazu Networks zapewni firmom wzorcowe raportowanie, podglądanie i analizę ruchu sieciowego.

Riverbed Technology (NASDAQ: RVBD) ogłosił dzisiaj przejęcie firmy Mazu Networks, specjalizującej się w zarządzaniu, bezpieczeństwie oraz optymalizowaniu wydajności i dostępności aplikacji. Mazu Networks mająca swoją siedzibę w Cambridge, w amerykańskim stanie Massachusetts, stanie się jednostką organizacyjną Riverbed. W związku z przejęciem wszystkich niespłaconych papierów wartościowych Mazu, Riverbed zapłaci około 25 milionów dolarów w gotówce na zamknięcie transakcji. Riverbed może również zapłacić dodatkową sumę już po sfinalizowaniu transakcji, jednak jest to uzależnione od przyszłych wyników sprzedażowych.

Mazu Networks dostarcza oprogramowanie umożliwiające analizę ruchu sieciowego, zapewniające całościowy podgląd wykorzystania aplikacji oraz ich wydajności w czasie rzeczywistym. Takie podejście decyduje o właściwym rozumieniu środowiska działania aplikacji i pozwala dostarczyć klientom wiarygodne i niezawodne aplikacje w sieciach rozległych (WAN).

„Optymalizacja sieci WAN szybko staje się dominującym trendem na rynku. Nasi klienci w przedsiębiorstwach i firmach dostarczających usługi sieciowe w coraz większym stopniu domagają się od nas lepszej oceny, podglądania i analizy sieci oraz wykorzystania wydajności aplikacji. Planują rozmieścić jeszcze potężniejszą infrastrukturę do zarządzania własnymi aplikacjami,” stwierdził Jerry M. Kennelly, prezes i CEO firmy Riverbed. „Wspomniane wymagania podyktowane są potrzebami zmniejszenia kosztów poprzez konsolidację, zwiększenia produktywności użytkowników końcowych, a także wykorzystania rozwiązań technologicznych do zwiększenia skuteczności przedsięwzięć biznesowych.”

Przejęcie Mazu Networks pozwoli firmie Riverbed sprostać rosnącym wymaganiom swoich klientów poprzez poszerzenie własnego portfolio produktów optymalizujących sieci WAN o usługi wszechstronnego raportowania i analizy wydajności aplikacji. Nowe rozwiązanie pozwoli klientom zarządzającym zamkniętymi systemami kierować wdrożonymi w firmie aplikacjami przez inteligentne monitorowanie i analizowanie wydajności. To z kolei umożliwia dostrzeżenie potencjalnej potrzeby dokonania zmian w odniesieniu do wskaźnika rentowności ROI (ang. return on investment – zwrot z inwestycji). Analiza sieci pozwala również użytkownikom zarządzać na bieżąco wydajnością w taki sposób, by osiągnąć swoje wcześniej założone cele biznesowe.

„Dostawcy usług będący naszymi klientami wymagają zintegrowanego systemu do stałego monitorowania i zapewnienia usług w zoptymalizowanych sieciach WAN,” dodał Kennelly. „Zapewniając rozwiązanie oparte na wiodącej na rynku ofercie Mazu, jesteśmy w stanie tak dopracować proces raportowania, by przekonać klientów o korzyściach płynących z optymalizacji sieci WAN. W rezultacie wzmocni to zaufanie wobec oferty, jaką dostawcy usług zapewniają swoim klientom.”

Dzięki zaoferowaniu tysiącom użytkowników na całym świecie korzyści w postaci szybkości, zasięgu i prostoty, Riverbed stał się wiodącą firmą w dziedzinie zapewniania najwyższej wydajności infrastruktury IT. Optymalizacja sieci WAN w dalszym ciągu pozostanie głównym czynnikiem sukcesu Riverbed. Linia produktów stworzona przez Mazu wzmocni pozycję Riverbed między innymi poprzez zapewnienie szybkiej analizy wydajności. Rozwiązanie Mazu zapewni klientom Riverbed skale umożliwiające stałe monitorowanie wydajności i poziomu optymalizacji ich kluczowych aplikacji. Pozwoli także, by Riverbed był w stanie zaoferować wszystkim swoim klientom prostotę analiz i raportowania zebranych informacji. Klienci Riverbed w ramach nowej usługi otrzymają również specjalne panele kontrolne i systematycznie dostarczane raporty.

Kluczowe warunki transakcji:

  • zapłata w wysokości 25 milionów USD za nabycie Mazu Networks
  • zapłata w kwocie maksymalnej do 22 milionów USD w gotówce za osiągnięcie zamówień na określoną kwotę, w okresie 12 miesięcy od przejęcia Mazu. Maksymalna kwota zostanie wypłacona w przypadku, gdy Mazu zakontraktuje zamówienia na kwotę minimum 35 milionów USD.
  • zamknięcie transakcji nabycia Mazu przez Riverbed podlega tzw. zwyczajowym warunkom końcowym (zamknięcia transakcji), w ramach których mieści się wyrażenie zgody przez akcjonariuszy Mazu.
  • kontrahenci zamierzają dopełnić warunków przejęcia tak szybko, jak to tylko możliwe, a obecnie przypuszczają, że transakcja zostanie sfinalizowana przed upływem pierwszego kwartału 2009 roku.
  • oczekuje się, że wpływy do dochodów Riverbed, które nie podlegają tzw. Ogólnie Akceptowanym Zasadom Rachunkowości (non-GAAP, non Generally Accepted Accounting Principles – US GAAP) osiągną próg rentowności jeszcze w roku 2009, natomiast zwiększą się w 2010 roku.

Oświadczenie

Niniejszy komunikat prasowy zawiera stwierdzenia odnoszące się do przyszłości, w tym oświadczenia związane z oczekiwanym zapotrzebowaniem na produkty i usługi firmy Riverbed, oświadczenia dotyczące rynku RSP i spodziewanego wzrostu jego właściwości, oświadczenia, plany, strategie i cele Riverbed dla przyszłych działań, w tym w odniesieniu do RSP, oraz oświadczenia odnoszące się do zdolności Riverbed do zaspokojenia potrzeb organizacji rozproszonych. Oświadczenia te, odnoszące się do przyszłości pociągają za sobą ryzyko i niepewność, jak również założenia, że jeżeli nie są one w pełni zmaterializowane lub okażą się nieprawidłowe, mogą spowodować, że nasze wyniki będą różnić się istotnie od tych, wyrażonych wprost lub domyślnie, w takich oświadczeniach przyszłościowych. Ryzyko i niepewność, które mogą powodować, że nasz wynik będzie różnić się istotnie od tego, wyrażonego wprost lub domyślnie, w takich oświadczeniach przyszłościowych zawieramy naszą zdolność reagowania na trendy i wyzwania w naszej działalności i specyfikę rynków, na których prowadzimy działalność; naszą zdolność do przewidywania potrzeb rynku lub opracowania nowych lub ulepszonych produktów, w celu spełnienia tych potrzeb; stopnia przyjęcia naszych produktów; naszą zdolność do pomyślnego ustanowienia i utrzymywania relacji z naszymi partnerami dystrybucyjnymi; naszą zdolność do konkurowania w naszej branży; wahań popytu, cyklów sprzedaży i cen naszych produktów i usług; niedoborów lub wahań cen w naszym łańcuchu dostaw; naszą zdolność do ochrony naszych praw własności intelektualnej; ogólnych warunków politycznych i gospodarczych, warunków rynkowych i wydarzeń oraz innemu ryzyku i niepewności opisanemu szerzej w naszych dokumentach złożonych lub dostarczonych do Komisji Papierów Wartościowych i Giełdy (Securities and Exchange Commission). Więcej informacji na temat tych i innych zagrożeń, które mogą mieć wpływ na działalność Riverbed określone są w naszym formularzu 10-Q złożony w SEC w dniu 29 lipca 2008 roku. Wszystkie stwierdzenia w niniejszej informacji prasowej są oparte na informacjach dostępnych nam z datą niniejszego listu i nie bierzemy na siebie żadnego zobowiązania do aktualizacji tych oświadczeń. Wszelkie przyszłe produkty, właściwości lub związane wymagania, które mogą być w tym wydaniu są wyłącznie w celach informacyjnych i nie są zobowiązaniem do dostarczania wszelkich technologii lub akcesorium. Riverbed zastrzega sobie prawo do zmiany przyszłych planów produktowych w dowolnym momencie.