Ranking Towarzystw bije rekordy popularności

Uruchomiony pod koniec roku Ranking Towarzystw Ubezpieczeniowych w portalu Ubezpieczeniaonline.pl bije rekordy popularności. Przez 30 dni funkcjonowania stał się najczęściej odwiedzanym działem całego portalu.

– Popularność Rankingu przypisujemy przede wszystkim jego nowatorskiemu charakterowi – mówi Magdalena Vogt-Komorowska, Wiceprezes Zarządu Ubezpieczenia online.pl Sp. z o.o. – Jest to pierwsze tego typu narzędzie w sieci. Na innych portalach możemy znaleźć narzędzia takie jak notowania czy porównania dotyczące przede wszystkim OFE oraz TFI. – Jeżeli chodzi o firmy ubezpieczeniowe, w prasie co jakiś czas spotyka się raporty zakładów ubezpieczeń. Tworzy je na przykład Komisja Nadzoru Finansowego, czy Rzecznik Ubezpieczonych. Analizy uwzględniają sztywne wymierne parametry – takie jak: przypis składki brutto, udział w rynku czy zyski w danym okresie. Są to dane bardzo istotne, ale dość specjalistyczne. Adresowane raczej do przedstawicieli branży ubezpieczeniowej, niż do przeciętnego Kowalskiego. – dodaje.

– Nasz ranking spełnia inne zadanie. Ocenę towarzystwu ubezpieczeniowemu może wystawić każdy zainteresowany. Do udziału w rankingu zapraszamy szczególnie tych, którzy mieli szkodę, czyli rozbili samochód, potrącili przechodnia czy złamali nogę. Takie sytuacje powodują, że udajemy się do towarzystwa ubezpieczeń po odszkodowanie. Dopiero wtedy można właściwie ocenić jakość oferowanych usług przez towarzystwa ubezpieczeń – wyjaśnia Lech Dworaczyński – Prezes Zarządu Ubezpieczenia online.pl Sp. z o.o.

Ranking buduje pewnego rodzaju społeczność w portalu. Jest dostępny dla wszystkich, każdy Użytkownik może nie tylko ocenić Towarzystwo, ale także dodać swoją opinię, podzielić się wnioskami z innymi. Dlatego też jest to narzędzie wykorzystywane zarówno przez klientów towarzystw, jak i przez osoby, które dopiero planują wykupić polisę ubezpieczeniową, ponieważ jest cennym źródłem informacji na temat jakości obsługi klienta i likwidacji szkód. – Stworzyliśmy ranking jako odpowiedź na liczne komentarze na temat towarzystw ubezpieczeniowych, które odnotowaliśmy pod artykułami w naszym serwisie. Popularność, jaką cieszy się ranking potwierdza, że nasi użytkownicy rzeczywiście potrzebowali tego typu narzędzia, które pomoże im w wyborze oferty, gdzie znajdą potrzebne informacje i podzielą się z innymi swoimi doświadczeniami. Warto więc inwestować w tego typu narzędzia – mówi Lech Dworaczyński – Prezes Ubezpieczeniaonline.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu