Lifting internetowych wydań czasopism

przez | 23/01/2009

Do końca stycznia b.r. spółka INFOR Ekspert zamierza wprowadzić nowe wersje internetowych wydań swoich 16 specjalistycznych czasopism. Zmiany polegają m.in. na nadaniu im bardziej przejrzystego układu graficznego i wprowadzeniu prostszej nawigacji.

Ruszyła już pierwsza strona z nowym wydaniem internetowym „MONITORa księgowego” (www.mk.infor.pl) – mówi Iwona Siejka – koordynator projektu. Wyeksponowany został tytuł i logo czasopisma, tak, by podkreślić jego tożsamość. Do tej pory wydania internetowe funkcjonowały w ramach zakładek tematycznych portalu infor.pl, teraz ma się to zmienić. Chcemy, żeby czytelnik miał świadomość, że materiały, które ogląda pochodzą z czasopisma.  Dodatkowo każdy tekst można obejrzeć w wersji tekstowej albo w wersji graficznej, która odzwierciedla układ artykułu w czasopiśmie.

Prace nad nowymi wydaniami internetowymi zmierzały w kierunku nadania im lżejszej formy graficznej oraz zwięzłej organizacji treści. Dodatkowo twórcom zależało na wyraźnym odróżnieniu wydań internetowych od rozbudowanych płatnych serwisów internetowych INFOR Ekspert. Nad projektem pracował specjalnie powołany zespół składający się z grafików, programistów i ekspertów marketingu.

Od tygodnia interneuci mogą korzystać z nowego portalu skierowanego do specjalistów ds. kadr i płac. Każdy z nich otrzymał możliwość korzystania z  około 6000  tysięcy artykułów z  zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych, wynagrodzeń, zarządzania zasobami ludzkimi.  Kadry.infor.pl, to także dostęp do bazy kilkuset orzeczeń oraz opracowań książkowych w formacie PDF. Gwarancją jakości serwisów jest również ponad 20-letnie doświadczenie w przygotowywaniu informacji fachowych wydawnictw holdingu INFOR PL S.A.

Wydania internetowe objęte zmianami w kolejności: MONITOR księgowego, Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń, Biuletyn VAT, Biuletyn Rachunkowości, Controlling i zarządzanie, Biblioteka Księgowego, Poradnik Rachunkowości Budżetowej, Rachunkowość Budżetowa, Poradnik Organizacji Non-Profit, Serwis Prawno-Pracowniczy, Prawo Przedsiębiorcy, Biuletyn Skarbowy, Poradnik Gazety Prawnej, Gazeta Samorządu i Administracji, Personel i Zarządzanie.