Jak walczyć z bólem pourazowym u najmłodszych?

Zimą nasze pociechy szczególnie narażone są na wszelkiego rodzaju kontuzje. Wiąże się to najczęściej z uprawianiem sportu. Oczywiście każdy rodzic zrobi wszystko, by jego dziecko nie odczuwało bólu związanego z zimowymi wypadkami na śniegu. Ale nie jest to takie proste – wybrana metoda musi być bezpieczna dla dzieci, poza tym komfortowa zarówno dla małego pacjenta jak i  rodzica oraz nadal pozostać skuteczną. Niemożliwe? A jednak…

Dzieci są prawdziwym wulkanem energii, który ciężko okiełznać. Chcemy aby były aktywne lecz jednocześnie bezpieczne. Niestety, nawet najczujniejszy rodzic nie jest w stanie ochronić swej latorośli przed wszystkimi kontuzjami. Zwłaszcza zimą…

Wyjazdy na narty, wypady na łyżwy czy sanki – to istny raj dla naszych pociech! Nie wspominając o bitwach śnieżnych… Jednakże zimowe szaleństwa niestety często kończą się płaczem. Serce nam pęka na widok stłuczeń, skręceń i obrzęków naszych dzieci. Co w takiej sytuacji możemy zrobić?

Nie zawsze chcemy i możemy podawać naszym dzieciom silne tabletki przeciwbólowe, które mogą wywołać efekty uboczne. Syropy odpadają, bo zazwyczaj im nie smakują, maści niemiło pachną, i są dość kłopotliwe w stosowaniu – bywają lepkie, czasem brudzące i trudno je szybko wsmarować w bolące miejsce. Perspektywa wcierania maści w bolące miejsce przez kilka minut, na środku stoku narciarskiego wydaje się być dość kuriozalnym pomysłem… Jak widać, stoi przed nami nie lada wyzwanie, aby skutecznie wyeliminować ból pourazowy, a jednocześnie nie uprzykrzać życia małemu sportowcowi. Na szczęście na ratunek przychodzą osiągnięcia nauki.

Hydrożelowy plaster do walki z bólem

Kiedy już wynikiem dziecięcej aktywności będą obrzęki, stłuczenia, sińce czy skręcenia, wykorzystajmy kojące właściwości mentolu, zawartego w plastrach chłodzących PREL® blue firmy Genexo. Mentol jest bezpieczną (!) substancją, która zmniejsza obrzęk, łagodzi ból oraz powoduje kojące uczucie chłodu. Plastry można stosować u dzieci powyżej 6. roku życia.

PREL® blue łatwo przylega do skóry, w porównaniu do zwykłego plastra nie wysusza jej, tylko nawilża i zapewnia odpowiednie oddychanie. Plastry bezboleśnie się odklejają tak więc, zdejmowanie go nie powoduje dyskomfortu, co w przypadku najmłodszych jest szczególnie ważne. Oprócz przyjemnego uczucia chłodu, PREL® blue ładnie pachnie, nie widać go pod ubraniem, a także nie zostawia na nim nieestetycznych śladów. Jednorazowo plaster można pozostawić na skórze aż do 8 godzin. Istotne jest także to, że łatwo go schować do kieszeni czy w plecaku. Może być zawsze pod ręką nawet podczas uprawiania ekstremalnych sportów – które zdobywają coraz większą rzeszę nastolatków.

W przypadku wystąpienia poważnej kontuzji i tak należy skonsultować się z lekarzem.

Jednak w każdym przypadku pomocne mogą być plastry PREL® blue łagodzące dolegliwości i wtedy być może nie będziemy musieli stosować tabletek przeciwbólowych, które mogą uszkadzać wątrobę i żołądek, ani wsmarowywać kilka razy dziennie maści o przykrym zapachu, które brudzą nam ubrania.

Nie uchronimy młodych sportowców przed kontuzjami, ale możemy pomóc w łagodzeniu ich bolesnych skutków.

Na wszelki wypadek

Dzieci są żywiołowe, gdyż takie są prawa dzieciństwa. Korzystają z nich w pełni i czasem coś im się przydarzy. Weźmy to pod uwagę i zadbajmy, aby w plecaku naszej pociechy znalazł się PREL® blue – plaster, który w bezpieczny i szybki sposób złagodzi ból zwichnięcia czy stłuczenia i pozwoli na powrót uśmiechu na twarzy małego urwisa.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu