Bezpłatna konferencja dla przedsiębiorców

przez | 23/01/2009

W środę 28 stycznia poznańskie Centrum Kongresowe MTP zapełni się specjalistami z zakresu rozwoju osobistego i zawodowego, którzy wyjaśnią w jaki sposób motywować pracowników do samokształcenia oraz jakie korzyści wynikają z tego dla firmy.
„Czas działa na Twoją korzyść. Lifelong Learning” to tytuł bezpłatnej konferencji, na którą w roli prelegentów zaproszeni zostali m.in. podróżnik Marek Kamiński, prezes Polskiej Izby Szkoleniowej – Piotr Piasecki oraz Joanna Schmidt z Edustacja.pl, portalu zajmującego się promocją idei nauki przez całe życie.

– Chcemy uświadomić pracodawcom, że rozwój pracowników stymuluje rozwój firmy. To inwestycja, która przynosi zyski niezależnie od rodzaju czy też wielkości przedsiębiorstwa – wyjaśnia Karolina Kotkowska z Edustacja.pl.

Konferencja skierowana jest do dyrektorów, kierowników zespołów, menadżerów oraz specjalistów ds. kadr i rekrutacji. Zaproszeni zostali również przedstawiciele izb gospodarczych, uczelnianych biur karier, powiatowych urzędów pracy, poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz innych instytucji, zajmujących się pośrednictwem pracy.

Jednym z wątków poruszanych na konferencji będą możliwości realizacji międzynarodowych projektów edukacyjnych w ramach unijnego programu „Uczenie się przez całe życie”. Specjaliści odpowiedzą również na pytanie czy inwestowanie w kapitał ludzki to tylko moda czy może konieczność i dobra inwestycja. Jak podkreślają organizatorzy, tego typu wydatki wcale nie oznaczają dla firmy dużych kosztów. Z pomocą przychodzi Unia Europejska, która w znacznym stopniu pokrywa koszty szkoleń. To także jeden z tematów spotkania.

Wszyscy uczestnicy seminarium otrzymają bezpłatny Poradnik informujący o tym, gdzie i w jaki sposób można zdobywać wiedzę w Wielkopolsce oraz gdzie zdobyć na to fundusze. W poradniku zostaną omówione kwestie wewnętrznych i zewnętrznych motywacji do samorozwoju. Opracowanie jest dostępne także na stronach programu www.lllearning.pl, gdzie można również dokonać rejestracji na konferencję.

„Czas działa na Twoją korzyść. Lifelong Learning”

28.01.2009 w godzinach 930-1500
Centrum Kongresowe MTP w Poznaniu, pawilon 14B, 3 piętro
(wejście od ul. Bukowskiej)
Wstęp wolny.

Przedsięwzięcie współfinansowane w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Partnerem projektu jest Polska Izba Firm Szkoleniowych.

Projekt zostanie zrealizowany do końca marca 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.