ProLogis wynajmuje 13300 metrów kwadratowych na Słowacji firmie Tesco

ProLogis (NYSE: PLD), wiodący globalny dostawca obiektów dystrybucyjnych, poinformował dziś o wynajęciu 13 300 metrów kwadratowych w Bratysławie, firmie Tesco International Clothing Brand s.r.o., oddziału Tesco plc, jednego z największych detalistów żywnościowych i ogólno-przemysłowych na świecie.

Tesco zajmie powierzchnię w nowopowstającym budynku o powierzchni 27,000 metrów kwadratowych na terenie ProLogis Park Galanta-Gán, nowoczesnego parku dystrybucyjnego zlokalizowanego około 60 kilometrów na północny-wschód od centrum Bratysławy. Budowa nowego obiektu rozpoczęła się w lipcu 2008 roku, a zakończenie prac przewiduje się na pierwszy kwartał tego roku.

Jest to trzecia transakcja najmu między Tesco a ProLogis na Słowacji. Firma zajmuje już 65 000 metrów kwadratowych w innym budynku na terenie tego samego parku oraz 35 000 metrów kwadratowych w ProLogis Park Bratislava.

„Wiodące firmy, takie jak Tesco, rozbudowują swoje łańcuchy dostaw na Słowacji ze względu na jej strategiczne położenie w Europie Środkowo-Wschodniej, niskie koszty pracy i coraz bardziej rozwiniętą infrastrukturę transportową,” powiedział Mario Sander, market officer ProLogis na Czechy i Słowację. „Cieszymy się mogąc zaoferować Tesco dodatkową powierzchnię magazynową na terenie ProLogis Park Galanta-Gán. Bardzo cenimy sobie ich zaufanie do najwyższej jakości naszych obiektów dystrybucyjnych.”

„Nowoczesny łańcuch dostaw jest ważnym czynnikiem wspierającym rozwój firmy, dlatego przywiązujemy ogromną wagę do najwyższej jakości obiektów dystrybucyjnych, które muszą spełniać nasze oczekiwania w zakresie gospodarki magazynowej,” powiedział Alan Kershaw, Dyrektor ds. produktów nieżywnościowych na Europę Środkową, Tesco Stores SR. „Europa Środkowo-Wschodnia jest dla Tesco kluczowym rynkiem, zaś ProLogis jeszcze raz spełnił nasze wysokie wymagania. Z optymizmem planujemy naszą ekspansję w tym regionie i cieszymy się z możliwości zajęcia nowopowstałego obiektu magazynowego.”

ProLogis Park Galanta-Gán obecnie składa się z dwóch ukończonych budynków magazynowych o łącznej powierzchni ponad 160 000 metrów kwadratowych oraz jednego obiektu w trakcie budowy o powierzchni 27 000 metrów kwadratowych. Park ma strategiczną lokalizację w pobliżu międzynarodowej drogi D1 (E58), która prowadzi z Wiednia przez Bratysławę do Rosji, a także niedaleko portu lotniczego w Bratysławie oraz portu rzecznego, który za pośrednictwem Dunaju łączy Bratysławę z portem w Rotterdamie.

Klientem ProLogis Park Galanta-Gán jest również firma DHL.

Słowackie portfolio ProLogis obejmuje 387 000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej, według stanu na 30 września 2008 r.  Do największych klientów firmy w tym kraju należą C&A, Brilux and Spandex, DHL, Gebrüder Weiss, HOPI, Joebstl Warehousing, Lekkerland, Nay Elektrodom, Tesco, Transkam Slovakia, Weindel i Wincanton.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu