NVIDIA ION uznana przez magazyn Laptop za technologię zmieniającą rynek

NVIDIA ION nagrodzona “Best Enabling Technology”podczas targów Consumer Electronics Show 2009

Uczestnicy targów CES zatrzymywali się, aby podziwiać zapierający dech w piersiach film jakości HD na 50-calowym wyświetlaczu. Jednak naprawdę byli zaskoczeni dowiadując się, iż obraz ten pochodzi z komputera PC wielkości książki – nigdy nie widzieli tak olśniewającej grafiki pochodzącej z tak malutkiego PCta. Dlatego właśnie platforma NVIDIA ION – która oferuje bezkonkurencyjne funkcje i umożliwia zbudowanie komputera mieszczącego się w dłoni – wywołała niemałe zamieszanie na targach Consumer Electronic Show 2009.Wsród mediów wypowiadających się z aplauzem o tej technologii znalazł się magazyn LAPTOP, uznając platformę ION za technologię przyszłości i przyznając jej nagrodę „Best Enabling Technology”.

Platforma ION uwalnia dodatkową moc procesora Intel Atom poprzez połączenie go z procesorem graficznym NVIDIA® GeForce 9400. Prasa i eksperci przyznają, że platforma ION zapewnia niesamowite możliwości mini-notebookom, które obecnie oferują jedynie podstawową funkcjonalność. Z platformą ION notebook i komputery PC typu small form factor oferują te same możliwości, co PC wysokiej jakości, w tym odtwarzanie filmów w jakości HD, edycję zdjęć oraz wsparcie dla popularnych gier PC.

Dziennikarze portalu Engadget są zachwyceni możliwościami, jakie daje platforma Ion: „Jeśli tak ma wyglądać przyszłość netbooków i nettopów, to jesteśmy pod wrażeniem”. Serwis Gamikaze pisze: „NVIDIA ma dwie niezaprzeczalne zalety w porównaniu do konkurencyjnej platformy Intela. Po pierwsze na chipsecie GeForce 9400 da się uruchomić większość nowych gier, po drugie Ion potrafi bez problemu odtwarzać filmy HD 1080, o czym rozwiązania na chipsecie Intela mogą tylko pomarzyć.

Dodatkowo, oprócz pozytywnej recenzji opublikowanej na swojej stronie, magazyn LAPTOP przyznał GeForce 9400 GPU – podstawie platformy ION – nagrodę najlepszej Mobilnej Innowacji wydania styczniowego. .

Procesor graficzny GeForce 9400 w platformie ION jest do 10 razy szybszy niż istniejące rozwiązania w notebookach ze zintegrowaną grafiką. W rezultacie, platforma ION oferuje możliwości na równi z tymi oferowanymi przez komputer wysokiej jakości, w tym:

  • Odtwarzanie filmów wysokiej jakości w pełnej rozdzielczości 1080p
  • Wsparcie dla popularnych gier PC, takich jak: Call of Duty 4, World of WarCraft, The Sims 2 oraz Spore
  • Obsługa Windows Vista Premium oraz nadchodzącego Windows 7
  • Płynna edycja zdjęć i filmów przy pomocy Adobe Creative Suite 4

Procesor graficzny GeForce 9400 oferuje powyższe możliwości nie przekraczając rozmiarem połowy wymiarów dotychczasowych rozwiązań opartych o CPU Atom, z minimalnym wpływem na żywotność baterii.

Planowany czas wydania nowej generacji popularnych komputerów PC zbudowanych w oparciu o platformę ION to lato 2009. Użytkownicy zainteresowani kupnem takich komputerów powinni skontaktować się ze swoim ulubionym producentem PC w celu uzyskania informacji o dostępności notebooków, net-topów i PC typu small form factor .

W celu uzyskania większej ilości informacji odwiedź www.nvidia.pl/ion lub śledź zmiany na www.twitter.com/nvidiaion i www.youtube.com/user/nvidiaion.

Użyteczne linki:

http://i.pl.engadget.com/2009/01/13/platforma-nvidia-ion-zaprezentowana-na-ces-film/,

http://www.gamikaze.pl/PC/Aktualnosci/NVIDIA_Ion_zaprezentowane_na_CES.aspx,

http://www.frazpc.pl/news/22746-NVIDIA_Ion_Full_HD_na_dloni

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu