Nowe serwery Thecus w ofercie EPA Systemy

EPA Systemy wprowadziła na polski rynek dwa najnowsze modele NAS firmy Thecus. Thecus N7700 i N8800 to modele siedmio- i ośmiodyskowe, które wprowadzają nową jakość w kwestii bezpieczeństwa danych poprzez zapewnienie ochrony na najwyższym poziomie. Urządzenia są kierowane do segmentu SOHO.

Obydwa serwery plików charakteryzują się ogromną pojemnością (N7700 do 10 TB, N8800 do 12 TB), a także bezpieczeństwem gwarantowanym przez system RAID, redundancję i rozbudowane możliwości backupu. – Najnowsze serwery plików Thecus to nie tylko urządzenia o ogromnej pojemności. Twórcy w głównej mierze skupili się na zapewnieniu maksymalnego bezpieczeństwa przechowywanym danym. Dlatego też nasza najnowsza oferta skierowana jest głównie do małych i średnich przedsiębiorstw, gdzie informacja stanowi często największą wartość – powiedział Paweł Premicz, Dyrektor Handlowy EPA Systemy, odpowiedzialny za wprowadzenie nowych modeli Thecus na polski rynek.

Bezpieczeństwo w nowych modelach Thecus zapewniają m.in. system macierzy RAID 0,1,5,6,10,50 oraz redundancja ważnych podzespołów. Zapewniają one minimalizację wpływu na przechowywane dane podczas problemów z dyskiem twardym. Aby podwyższyć poziom standardu, urządzenia Thecus N7700 i N8800 dają także możliwość utworzenia najbezpieczniejszych trybów dla macierzy RAID 6 i RAID 10 oraz wydajny RAID 50.

Oprócz redundancji zapewnionej przez RAID, urządzenia Thecus N7700 i N8800 oferują kompletne i zabezpieczone tworzenie kopii zapasowych, które są gwarancją odzyskania danych w przypadku niespodziewanych sytuacji. Thecus N7700 i N8800 posiadają trzy korzystne sposoby tworzenia kopii zapasowych danych: migawki systemów plików, zdalnej replikacji i wykorzystującej oprogramowanie Farstone DriveClone Pro 5. Serwery N7700 i N8800 umożliwiają generowanie kopii zestawów plików i katalogów w dowolnym momencie (system migawek systemu plików) przez co powrót do przeszłego stanu jest łatwy i wygodny. Ponadto, poprzez urządzenie Thecus i funkcję Nsync, użytkownicy N7700 i N8800 mogą automatycznie przesyłać pliki do zewnętrznego urządzenia magazynującego w wyznaczonym czasie, zapewniając kompletne bezpieczeństwo danych. Oprogramowanie Farstone Drive Clone Pro 5 do wykonywania kopii zapasowej, wchodzące w skład zestawu, umożliwia utworzenie dokładnej kopii całej zawartości komputera osobistego, poczynając od zdjęć, e-maili, plików, kończąc na całym systemie.

Urządzenia Thecus N7700 i N8800 są także urządzeniami ekologicznymi i cichymi. Obydwa serwery wymagają maksymalnie 40W (bez dysków twardych) generując realne oszczędności.

Więcej o nowych produktach:
Thecus N7700: http://thecus.pl/thecus_n7700.php
Thecus N8800: http://thecus.pl/thecus_n8800.php

Rozwiązania firmy Thecus można obejrzeć na stronie www.thecus.pl i zakupić u autoryzowanego dystrybutora, w firmie EPA Systemy Sp. z o.o. (www.epasystemy.pl).

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu