Rekordowe wzrosty Sybase wg IDC

przez | 21/01/2009

Ponad 40%-owy wzrost przychodów Sybase ze sprzedaży aplikacji do obsługi hurtowni danych.

Sybase odnotował największy wzrost przychodów na rynku aplikacji do analiz danych biznesowych i hurtowni danych. Najnowszy raport firmy analitycznej IDC – „Worldwide Business Analytics Software 2008-2012 Forecast and 2007 Vendor Shares” wskazuje firmę Sybase jako jednego z liderów rynku.

Z badań firmy IDC realizowanych w listopadzie 2008 r. wynika, że przychody firmy Sybase pochodzące ze sprzedaży aplikacji do analiz biznesowych, do których zalicza się aplikacje do obsługi hurtowni danych wzrosły ze 104 mln USD w 2006 roku do 148 mln USD w roku 2007, co stanowi wzrost o 41.7%. Przewyższa on znacząco średni wzrost na rynku rozwiązań analitycznych, który wyniósł 12.7% i osiągnął wartość 22.1 miliarda USD.

Raport ten jest potwierdzeniem silnej pozycji Sybase na rynku aplikacji do obsługi hurtowni danych. Według innego raportu IDC z sierpnia 2008 r., zatytułowanego „Worldwide Data Warehouse Platform Software 2007 Vendor Shares” Sybase zwiększył przychody ze sprzedaży oprogramowania do obsługi hurtowni danych o 46% do poziomu 138 milionów USD. Wzrost był spowodowany większymi o 77% przychodami ze sprzedaży serwerów analitycznych Sybase IQ i narzędzi analitycznych, które łączą w sobie takie produkty jak Sybase IQ, PowerDesigner i rozwiązania ETL.

Zdaniem IDC, światowy rynek rozwiązań dla analityki biznesowej, będzie rozwijał się na poziomie 9.7% rocznie w ciągu najbliższych pięciu lat. Będzie to spowodowane zwiększaniem się świadomości osób decyzyjnych w firmach, które coraz częściej dostrzegają korzyści płynące z wdrażania technologii Business Intelligence. IDC spodziewa się również wzrostu na rynku zarządzania wydajnością aplikacji (Performance Management), który pośrednio przekłada się na wzrost rynku hurtowni danych.

„Przyszłość rynku oprogramowania do obsługi hurtowni danych maluje się w jasnych barwach. Mimo kryzysu finansowego firmy priorytetowo traktują projekty związane z wdrażaniem aplikacji BI i narzędzi analitycznych i moim zdaniem tendencja ta będzie utrzymywała się w nadchodzących latach.” – mówi Grzegorz Walicki, Dyrektor Generalny Sybase Polska.