Jak obniżyć koszty druku i zadbać o ekologię?

Kyocera Mita wprowadza na rynek polski nową linię kolorowych drukarek z serii ECOSYS.

Firma Kyocera Mita, poprzez swojego dystrybutora w Polsce, spółkę ARCUS SA, zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży trzech nowych modeli drukarek kolorowych w formacie A4. Nowe modele (FS-C5100DN, FS-C5200DN i FS-C5300DN) spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania pod względem ekonomii wydruków i wyznaczają nowe standardy dzięki najnowocześniejszej technologii kontroli i okrągłemu tonerowi.

Nowa linia drukarek zastąpi dotychczasowe, odnoszące sukcesy modele FS-C5015N, FS-C5025N i FS-C5030N. Podobnie jak poprzednio, dużą wagę Kyocera przywiązuje do doskonałego designu swoich produktów. Drukarki zostały zaprojektowane przez FA Porsche.  Standardem jest druk dwustronny oraz możliwości działania w sieci, co pozwala drukarkom obsługiwać nie tylko zespoły projektowe, ale i całe działy w firmie. Maksymalna pojemność wynosząca do 2150 arkuszy papieru (FS-C5300DN ) oraz szybkość druku od 21 do 26 stron na minutę zapewniają wysoką wydajność nawet przy bardzo dużym obciążeniu pracą.

Bogatsze niż poprzednio spektrum kolorów oraz nowy, kulisty toner, dają doskonałą jakość druku o rozdzielczości  odpowiadającej 9 600 dpi. Kyocera wyposażyła ponadto swoje nowe drukarki w nową funkcję zarządzania kolorowym drukiem. Za niezmiennie wysoką jakość kolorów są odpowiedzialne ciągła kalibracja i automatyczne czyszczenie. Dzięki tym udoskonaleniom można zapewnić za każdym razem idealne odwzorowanie np. kolorów korporacyjnych w logo firmy. Pozwala to na samodzielne drukowanie papieru firmowego, bez konieczności zamawiania go w profesjonalnej drukarni.

Uniwersalny podajnik papieru umożliwia druk na papierach o większej gramaturze lub powlekanych, co jest przydatne do przygotowania stron okładkowych w różnego rodzaju dokumentach.

Panel kontrolny daje możliwość ustawienia odpowiedniego poziomu zabezpieczeń przed niepowołanym dostępem do informacji zawartych w drukowanych dokumentach poufnych, takich jak dane pracowników czy tez dokumentacja finansowa lub procesowa.

Dzięki opatentowanej przez Kyocerę technologii ECOSYS i wyjątkowej trwałości komponentów, w drukarkach z nowej linii (podobnie jak we wszystkich produktach do druku tej marki) jedyną częścią podlegającą wymianie jest toner (rozdzielony od niewymiennego bębna). Bardzo korzystnym dla użytkownika rezultatem jest wyjątkowo niski koszt za stronę wydruku oraz całkowity koszt eksploatacji (TCO – Total Cost of Ownership).

Inżynierowie Kyocery – podobnie jak dotychczas – wykazali się dbałością o środowisko:  obudowy nowych drukarek nie zawierają szkodliwych substancji, takich jak chlor, fluor czy brom, a płyta główna i okablowanie są całkowicie bezołowiowe. Opakowania są również przyjazne dla środowiska.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu