Amadeus Cars jako pierwszy w 100% korzysta z e-Voucherów

Od 1 stycznia 2009 r. biura podróży wykorzystujące vouchery do zapłaty za wypożyczenie samochodu, mają do dyspozycji rozwiązanie umożliwiające minimalizację kosztów, dzięki całkowitemu wykluczeniu papierowych dokumentów

Amadeus, wiodący dostawca technologii i rozwiązań dystrybucyjnych dla turystyki, od 1 stycznia 2009 r. wprowadził pionierski w branży model rozliczania się z wypożyczalniami samochodów na całym świecie, w 100% wykorzystując e-Vouchery .

W październiku 1996 r. firma Amadeus jako pierwsza na świecie zaoferowała globalny system rozliczania się z wypożyczalniami samochodów za pomocą papierowych voucherów. Dziesięć lat później, w grudniu 2006 r., Amadeus jako pierwszy wprowadził e-Vouchery. Idąc w ślad za rozwiązaniami wprowadzonymi przez linie lotnicze, Amadeus czyni kolejny krok naprzód, udostępniając biurom podróży bardziej efektywne i ekologiczne działania, pozwalające całkowicie zrezygnować z tradycyjnych, papierowych voucherów.

Amadeus Cars e-Voucher to elektroniczny sposób zapłaty za wypożyczenie samochodu. Podobnie jak e-bilety, które zrewolucjonizowały branżę lotniczą, e-Vouchery zapewniają wypożyczalniom samochodów widoczne oszczędności, dzięki wyeliminowaniu potrzeby drukowania formularzy i ich dystrybucji do biur podróży. Również klienci zwolnieni są z konieczności przedstawiania w wypożyczalniach samochodów papierowych dokumentów, potwierdzających rezerwację i/lub zapłatę za wypożyczenie.

Dzięki Amadeus Cars e-Voucher, około 99 tysięcy biur podróży i 34 tysięcy punktów sprzedaży biletów lotniczych z całego świata, korzystających z systemu Amadeus, może korzystać z szybszego, bardziej efektywnego i niezawodnego procesu rezerwacji wypożyczanych samochodów, oszczędzając czas i pieniądze. Ponadto Amadeus Cars e-Voucher zapewniają biurom podróży większą elastyczność w przypadku rezerwacji last minute i dokonywanych tego samego dnia.

„Umożliwiając całkowitą eliminację papierowych voucherów, Amadeus staje się wiodącym partnerem technologicznym wypożyczalni samochodów. Wprowadzając Amadeus Cars e-Voucher, udostępniamy technologię przynoszącą wymierne korzyści podróżnym, biurom podróży i wypożyczalniom samochodów.” – mówi Marcos Isaac, dyrektor Travel Services Business Group w firmie Amadeus.

„Firma Avis Europe może z radością poinformować o wdrożeniu Amadeus Cars e-Voucher w swoich placówkach na całym świecie. Rozwiązanie to daje biurom podróży ogromne korzyści, umożliwiając zapłatę za wypożyczenie samochodu bez konieczności tworzenia voucherów w wypożyczalniach.” – dodaje Elanie Cottrell, Distribution Systems Manager w firmie Avis Europe.

Amadeus Cars obsługuje 24 globalne wypożyczalnie samochodów z 36 tysiącami placówek w ponad 250 lokalizacjach. Dzięki Amadeus Cars, wypożyczalnie samochodów mogą sprzedawać swoje usługi w czasie rzeczywistym, zarówno internetowym, jak i tradycyjnym biurom podróży, przy jednoczesnej minimalizacji kosztów.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu