Ostra jazda z DOSPEL TEAM

przez | 20/01/2009

Pod koniec ubiegłego roku grupa 12 osób wzięła udział w sponsorowanym przez Dospel wyjeździe do Nicei. W programie, oprócz zwiedzania słynnego kurortu, znalazła się jazda bolidem Formuły 1.

To były trzy dni pozytywnych emocji i wysokiego poziomu adrenaliny. Aby dostać się na warsztaty jazdy na torze wyścigowym AGS FORMULE F1 należało wziąć udział w rocznej promocji DOSPEL TEAM F1. Dwunastu najlepszych klientów Dospela zjawiło się w Nicei 26 listopada w godzinach popołudniowych. Zwycięzcy promocji zasiedli na początek przy tradycyjnej nicejskiej kolacji, połączonej z degustacją win i serów. Wieczór zakończył się odprężającym spacerem słynną Promenade des Anglais. Następny dzień wycieczki miał oferować uczestnikom moc niezapomnianych emocji, przed którymi należała im się chwila relaksu.

dospel-f1-mSpędzili go na torze wyścigowym jedynej na świecie szkoły wyścigowej dla kierowców – amatorów. Po serdecznym powitaniu przez kierownictwo instytucji zostali zaprowadzeni do szatni, gdzie zaopatrzeni w kombinezon, kask, buty oraz rękawice do jazdy rajdowej briefing F3 mogli poczuć atmosferę tego miejsca. Szkolenie ”przyszłych” kierowców wyścigowych rozpoczęło się od wprowadzenia do teorii, technik i zasad bezpiecznej jazdy oraz bezpieczeństwa na torze.

Praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy miało jednak nastąpić dopiero po zapoznaniu się z torem. Każdy z uczestników przejechał jego trasę minibusem z instruktorem u boku i mapą w ręku Pierwszych wrażeń dostarczył amatorom rajdów przejazd jednoosobową wyścigówką F3 – bolidem Opel-Lotus z manualną skrzynią biegów, o masie 440 kg i mocy równej 180 koni mechanicznych. W czasie 15 okrążeń po 2,2 km torze AGS każdy uczestnik miał okazję sprawdzić swoje predyspozycje oraz umiejętności. O postępach czy błędach w technice jazdy uczestnicy dowiadywali się w czasie osobistych konsultacji z trenerami i instruktorem.

Przed gwoździem programu, którym miała być samodzielna jazda profesjonalnym bolidem formuły 1 marki AGS JH24, grupa posiliła się obiadem, ponieważ z tą maszyną nie ma żartów. Wymieniony bolid był uczestnikiem cyklu Grand Prix w latach 1986-1991 – jest wyposażony w silnik V8 o mocy 650 koni mechanicznych, całość waży 505 kg. Kierowcy – amatorzy mieli go do dyspozycji przez pięć okrążeń, w trakcie których mogli się poczuć jak prawdziwi profesjonaliści. Dzięki przygotowaniu pod okiem światowej klasy trenerów nikomu nic się nie stało i można było przejść do kolejnych atrakcji, sponsorowanych przez firmę Dospel. Po powrocie do ośrodka szkoleniowego cała grupa zwiedziła halę wystawową z modelami bolidów i samochodów wyścigowych – stajnię , warsztaty oraz serwis i muzeum z nagrodami z wyścigów F1. Zwieńczeniem emocjonującego dnia był dźwięk strzelającego korka od szampana i rozdanie medali oraz certyfikatów. Na koniec uczestnicy uścisnęli rękę byłego serwisanta załogi TEAM Renault.

Kolejny dzień upłynął pod znakiem przepięknych widoków Prowansji. Uwagę zwiedzających przykuł barokowy Pałac LASCARIS, wszystkich urzekł imponujący widok na cały bulwar i zatokę Baie des Anges oraz port jachtowy. Do Polski wszyscy uczestnicy wycieczki z Dospelem wrócili w rewelacyjnych humorach i z bagażem nowych doświadczeń. Wszyscy jednym głosem stwierdzili, że w Nicei przeżyli naprawdę niezapomnianą przygodę z porządną dawką adrenaliny.