Genworth powołuje Marata Nevretdinova na stanowisko Dyrektora Generalnego w Polsce

Genworth Financial, wiodąca światowa firma w dziedzinie ubezpieczeń finansowych, mianowała Marata Nevretdinova na stanowisko Dyrektora Generalnego segmentu Lifestyle Protection [Ochrona Stylu Życia] w Polsce powierzając mu jednocześnie dodatkowe obowiązki na Węgrzech, w Czechach i Słowacji.

Genworth rozpoczął działalność w Polsce w roku 2005 oferując produkty zapewniające ochronę stylu życia konsumentów oraz usługi dla  instytucji finansowych. Produkty te pomagają konsumentom utrzymać regularne spłaty pożyczek, kredytów hipotecznych i innych zobowiązań finansowych w przypadku utraty pracy, wypadku lub choroby. Genworth gwałtownie rozwinął się na tym rynku i obecnie współpracuje z wieloma prestiżowymi instytucjami finansowymi.

Nevretdinov przychodzi do Genworth z PACCAR Financial Polska, gdzie był Dyrektorem Zarządzającym. Wcześniej był Prezesem Zarządu w Fidis Leasing Polska, a jeszcze wcześniej zajmował szereg wysokich stanowisk kierowniczych w Fiat Bank Polska w Rosji, Polsce i we Włoszech. Nevretdinov posiada szerokie doświadczenie w sprzedaży samochodów i związaną z tym działalnością finansową.

Komentując swoją nominację, Nevretdinov powiedział: “Skupię się na utrzymaniu dochodowego wzrostu dla Genworth i dla naszych klientów w Polsce”.

“Genworth jest całkowicie oddany zachowaniu najwyższych standardów dotyczących przestrzegania przepisów i uregulowań, zarządzania ryzykiem, a także zapewnieniu wysokiego standardu usług dla posiadaczy polis ubezpieczeniowych – oczekuję utrzymania tego oddania także w Polsce”.

“Cieszę się także na myśl o budowaniu marki Genworth Financial w Polsce
i  umacnianiu naszego zaangażowania na rzecz społeczeństwa i akcjonariuszy”, dodał Nevretdinov.

Po ukończeniu studiów w zakresie Światowej Polityki i Gospodarki w Moskiewskim Państwowym Instytucie Stosunków Międzynarodowych i uzyskaniu MBA na Uniwersytecie Bradford (Wielka Brytania), Nevretdinov pełnił wiele różnych stanowisk w usługach finansowych i obecnie posiada głęboką wiedzę o rozwijających się rynkach europejskich. Jego ojczystym językiem jest rosyjski, ale zna także biegle angielski, polski i włoski.

Nevretdinov będzie pracował w polskim biurze Genworth Financial w Warszawie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu