e-Innowacje Amadeus na e-Travel Forum

przez | 20/01/2009

Podczas e-Travel Forum (27-28 stycznia), najważniejszej konferencji nt. e-commerce dla profesjonalistów turystyki, zostaną zaprezentowane nowe rozwiązania, wspierające  sprzedaż usług on-line

Na konferencji, będącej kluczowym wydarzeniem dla specjalistów z branży turystycznej, Amadeus Polska, lider w zakresie rozwiązań informatycznych dla turystyki, przedstawi w jaki sposób nowoczesne technologie mogą efektywnie wspierać rozwój tego segmentu rynku.

Joerg Schuler, Vice President International Operation, Amadeus Leisure Group w trakcie swojego wystąpienia omówi, jak rozwija się rynek e-commerce w turystyce na świecie oraz przedstawi prognozy na przyszłość biznesu online w tej branży.

„Amadeus kontynuuje intensywne działania w zakresie badań i rozwoju nowych technologii, uwzględniających zarówno potrzeby Klientów indywidualnych jak i biznesowych. Nasze zaangażowanie pozwoliło nam zaobserwować zdecydowany wzrost zainteresowania rozwiązaniami typu online.  Wobec tego po raz kolejny zdecydowaliśmy się wziąć udział w e-Travel Forum, przedsięwzięciu dzięki któremu, doświadczeni specjaliści, zajmujący się tematyką e-commerce w codziennej pracy, mogą podzielić się swoją wiedzą z całą branżą.” – mówi Ireneusz Marganiec, Prezes Zarządu Amadeus Polska – „Jako Partner Programowy Forum, Amadeus dołoży wszelkich starań, aby prezentowane tematy i omawiane zagadnienia były źródłem cennych informacji dla uczestników imprezy.” – dodaje.

Według szacunków ekspertów Amadeus, w 2010 roku, nawet ponad 50% transakcji w branży turystycznej na świecie, dokonywanych będzie za pośrednictwem Internetu. W Polsce ten rynek rozwija się również bardzo dynamicznie. Coraz więcej biur podróży i innych firm świadczących usługi turystyczne wdraża rozwiązania umożliwiające sprzedaży online.

Na temat nowych trendów w rozwiązaniach online dedykowanych branży turystycznej uczestnicy konferencji będą mogli także porozmawiać w trakcie panelu dyskusyjnego, w którym udział wezmą eksperci branży, Alina Craciun i Guillaume Koziński z Amadeus IT Group.

W trakcie konferencji ogłoszone zostaną ponadto wyniki badań przeprowadzonych we wrześniu 2008 roku przez CFO Europe Research Service we współpracy z Amadeus.  Raport pt. „Więcej niż kontrola kosztów. Efektywnie i ekonomicznie – podróże służbowe w planie dyrektora finansowego” pokazuje na czym powinna się koncentrować efektywna kontrola kosztów podróży służbowych w firmie.

Wyniki badania obrazują, jak na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat Internet i rozwiązania takie jak systemy do samodzielnych rezerwacji, strony internetowe umożliwiające porównywanie cen czy aplikacje ułatwiające raportowanie wydatków zrewolucjonizowały prowadzoną w przedsiębiorstwach politykę wyjazdów służbowych.

Dodatkowe informacje o rozwiązaniach firmy Amadeus można znaleźć na stronie internetowej www.amadeus.com.pl .

Dodatkowe informacje o e-Travel Forum 2009 i programie konferencji na stronie http://e-travelforum.pl/program.php